Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.03.2017 08:24
Turok 2. Upiększony remaster gotowy do premiery: nowa broń, mapy, lepsza SI
2579V

Turok 2. Upiększony remaster gotowy do premiery: nowa broń, mapy, lepsza SI

Pamiętacie zapowiedzi remastera Turok 2: Seeds of Evil, o czym donosiliśmy w zeszłym roku? W końcu dowiedzieliśmy się, kiedy kultowa strzelanina trafi na rynek w odświeżonej postaci.

Nightdive Studios zapowiedziało w nocy, że remaster Turok 2: Seeds of Evil pojawi się w sprzedaży 16 marca. Na razie tylko na PC. Niestety nie wiemy jeszcze, ile trzeba będzie poczekać na wersję przeznaczoną dla Xbox One (deweloperzy twierdzili w marcu 2016 roku, że przygotowują również taką edycję gry).

Turok 2: Seeds of Evil w Encyklopedii PPE.pl

Czego możemy spodziewać się po tym remasterze? Przede wszystkim odrobinę poprawionej grafiki w stosunku do pierwotnej wersji Turok 2, wydanej na Nintendo 64 w 1998 roku. Remaster wprowadza również 20 sztuk nowej broni (m.in. The Cerbral Bore, Shredder), 6 świeżych map, tryb sieciowej zabawy zwany Last Turok Standing a także rzekomo znacznie poprawiony system SI. Teraz przeciwnicy mają atakować bohatera w grupach i uciekać kiedy wyraźnie przegrywają. Podczas rozgrywki sieciowej można również korzystać ze split-screena.

Jeśli chodzi o grafikę w remasterze Turok 2, to autorzy mówią o poprawieniu silnika renderującego otoczenie, ulepszeniu map świetlnych i cieni, dodaniu refleksów na tekstury i materiały oraz wprowadzeniu wielu nowych efektów specjalnych.

Jeśli chodzi o ogólne poprawki, to postać może teraz wspinać się na krawędziach platform i błyskawicznie przenosić się między odwiedzonymi już portalami (opcja "quick-warp"). Gra pozwala również na save'owanie w każdym miejscu.

Remaster Turok 2 będzie dostępny od 16 marca w sprzedaży na Steam, GOG i Humble Store.

Tagi: