Kamil 3man Trzeciakiewicz Kamil 3man Trzeciakiewicz 04.01.2018 11:00
Nowy pad do Switcha i PC od firmy third-party przypomina kontroler do konsoli Ouya
1100V

Nowy pad do Switcha i PC od firmy third-party przypomina kontroler do konsoli Ouya

NS Wireless Gamepad firmy ViGrand to najnowszy pad do rewelacyjnie sprzedającej się konsoli Nintendo. Przygotowany został przez firmę zewnętrzną i zapewne tego typu cudeniek możemy się spodziewać od producentów third-party w przyszłości wraz ze wzrostem popularności Switcha.

Prawie pięć lat temu bazująca na Androidzie konsola Ouya została wypuszczona na rynek. Pomimo faktu bycia hitem na Kickstarterze, sprzęt nie spotkał się z dobrym przyjęciem konsumentów. Dwa lata po premierze sprzętu został on przejęty przez Razera, który ogłosił zakończenie produkcji. Od tamtej pory o tej konsoli niemal słuch zaginął. Najwyraźniej jednak "dziedzictwo" Ouyi jest wciąż żywe - właśnie przyjęło postać kontrolera do Switcha.

Denuvo 4.7 niezwyciężone od prawie 3 miesięcy. Lista gier z Denuvo 4.7 w 2018 roku

NS Wireless Gamepad to kontroler stworzony przez chińską firmę ViGrand i prócz Switcha jest kompatybilny także z PC. Wg producenta, pad łączy się poprzez Bluetooth V3.0 i zawiera baterię litową 380mAh, która pozwala na mniej więcej 5 godzin użytkowania przy jedynych dwóch do trzech godzinach ładowania. Pad wspiera także kontrolę żyroskopową i posiada podwójne silniczki do wywoływania wibracji. Niestety produkt nie oferuje wsparcia Near Field Communication (NFC).

Kontroler został wyceniony na 24.99$, jednakże jeśli jesteście zainteresowani, to musicie uzbroić się w cierpliwość - na razie towar został wykupiony. Poniżej zdjęcie oryginalnego pada do Ouya oraz tego nowego do Switcha i PC:

Swoją drogą, to co sądzicie o Ouya? Podzielacie pogląd czytelników portalu IGN, którzy ukuli na tę konsolę określenie "Screw-ya"? :D

Tagi: