Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2018 17:39
PlayerUnknown's Battlegrounds ma szansę trafić na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Twórcy mają wielkie plany
1477V

PlayerUnknown's Battlegrounds ma szansę trafić na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Twórcy mają plany

Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds mogą wciąż świętować kolejne sukcesy, ale deweloperzy nie powinni otwierać kolejnych szampanów. Studio musi pracować nad swoim wielkim dziełem, które ma trafić nie tylko na dwie platformy. Wersja na komputery osobiste i Xboksa One to dopiero początek.

PlayerUnknown's Battlegrounds zadebiutowało w wersji 1.0 na PC oraz znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na Xboksie One. Grę na obu platformach nabyło już prawie 30 milionów graczy, a możemy śmiało twierdzić, że to dopiero początek.

Playerunknown's Battlegrounds – (prawie)recenzja największego przeboju 2017 roku

W sprawie planów na 2018 rok wypowiedział się dyrektor generalny PUBG Corp – Chang Han Kim – który zaznaczył, że celem jego zespołu jest dostarczenie PlayerUnknown's Battlegrounds „na każdą możliwą platformę”.

Co to może oznaczać? PUBG trafił już na PC i Xboksa One, a został zapowiedziany na urządzenia mobilne, więc kolejnymi krokami mogą wydawać się konsole Sony oraz Nintendo. Zdaniem Chang Han Kima tytuł ma stać się „uniwersalną marką”, która może wykroczyć poza gry i trafić do telewizji oraz kina. Już teraz studio otrzymało kilka pozytywnych telefonów od twórców z Hollywood oraz platformy Netflix, którzy chcieliby zająć się marką PUBG.

Microsoft zadbał o czasową, konsolową wyłączność na PlayerUnknown's Battlegrounds, jednak mogliśmy się spodziewać, że deweloperzy nie zrezygnują z milionów posiadaczy PlayStation 4 oraz Nintendo Switcha. Aktualnie słyszeliśmy wyłącznie o edycji na sprzęt Sony, jednak patrząc racjonalnie na sytuację – urządzenie Nintendo rozpędza się z każdym kolejnym miesiącem, więc PUBG (pewnie w specjalnej, okrojonej wersji) mógłby podbić również tę platformę.

Chang Han Kim zaznaczył, że sporym problemem Sony jest zamknięcie się na Wczesny Dostęp. Japończycy wciąż nie zezwalają deweloperom dopracowywać tytułów w specjalnych programach, więc takie gry jak ARK: Survival Evolved, czy też właśnie PUBG na początku debiutują na PC i Xboksa One.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/pubg-aiming-to-launch-on-every-platform-and-become/1100-6455833

Tagi: Bluehole Studios nintendo switch PlayerUnknown's Battlegrounds PlayStation 4 xbox one