SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.12.2017 14:48
Oto najbardziej imponujące technicznie gry 2017 roku
5872V

Oto najbardziej imponujące technicznie gry 2017 roku

2017 rok pełen był niesamowicie pięknych gier, które pokazały nam, że konsole wcale nie stoją aż tak daleko za pecetami, jakby to się wszystkim dookoła wydawało. Dziś możemy spojrzeć na listę 7 najlepszych tytułów, wybranych okiem ekspertów.

Ekipa Digital Foundry od lat zajmuje się bardzo rzeczową analizą techniczną gier wideo - zarówno tych typowo pecetowych, jak i wyłącznie konsolowych. Teraz zaprezentowali nam piękną listę dokładnie 7 najbardziej imponujących technologicznie gier, które wydano w 2017 roku.

Deweloperzy wybrali najbardziej wyczekiwane gry zmierzające na PS4

Co ciekawe w zestawieniu znalazły się 3 gry dostępne wyłącznie na konsolach, co pokazuje, że mimo wszystko komputerowi gracze mogą nam zazdrościć tego, co otrzymujemy od deweloperów. 

Listę otwiera Nex Machina za swoją złożoność w renderowaniu, efektach cząsteczkowych i trzymaniu przy tym stałych 60 klatek na sekundę nawet na zwykłym PS4. Dalej swoje pięć minut otrzymało The Surge, które mimo malutkiego rozmiaru plików na tle konkurencji, oferuje rewelacyjne doznania wizualne, w stałym klatkarzu. 

Wyżej DF umieściło Gravity Rush 2, małą eksluzywną perełkę z Japonii, która imponuje rozmiarem świata, stylem wizualnym i metodą wydobywania szczegółów z tekstur. Zaskoczeniem na liście jest Claybook, czyli gra bazująca na zabawie gliną. 

Top 3 otwiera Zelda, za bycie najbardziej technicznie zaawansowaną grą Nintendo, która zdaniem DF jest małym cudem optymalizacji, gdyż teoretycznie Wii U i Switch nie powinny sobie z nią radzić. Dalej wskoczył Ubisoft z nowym Asasynem, który to w końcu pokazuje, że można zrobić bardzo imponujący, złożony otwarty świat, bez problemów technicznych.

No i na miejscu pierwszym jest przepiękne Horizon: Zero Dawn. Gra absolutnie fantastyczna pod względem wizualiów, która sprawi, że wasi przyjaciele z gatunku #PCMR zzielenieją z zazdrości.

  1. Horizon: Zero Dawn
  2. Assassin’s Creed: Origins
  3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  4. Claybook
  5. Gravity Rush 2
  6. The Surge
  7. Nex Machina

Digital Foundry's Best Gaming Tech of 2017!

Tagi: assassin’s creed: origins digital foundry Horizon: Zero Dawn the legend of zelda: breath of the wild