Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.12.2017 12:21
07 Zgłoś się. Polak stworzył nową grę dla Atari 65 XE, dostępną w pudełkach. Wywiad z autorem
2742V

07 Zgłoś się. Polak stworzył nową grę dla Atari 65 XE, dostępną w pudełkach. Wywiad z autorem

Niesamowita jest pasja maniaków retrogier i zapachu 8-bitów. W Polsce do dzisiaj działa kilka grup tworzących dema dla C64. Znajdują się też pasjonaci nadal piszący gry dla... Atari 65 XE.

Jedną z takich pozytywnie zakręconych osób jest Krzysztof "Kaz " Ziembik, który niedawno stworzył remake 07 Zgłoś się (wydanego pierwotnie na ZX-Spectrum) dla Atari 65 XE. Sprzęt pojawił się na rynku w 1985 roku i bazował na bebechach popularnego Atari 800 XL.

10 najlepszych gier z Commodore 64

"Granie to dla mnie za mało" - mówi autor najnowszej gry dla Atari 65XE w wywiadzie, który przeprowadził dla youtubowego kanału Szafa z grami. Krzysztof Ziembik od najmłodszych lat bawił się w programowanie - zaczynając od 8-bitowych platform i języka BASIC. Oprócz wywiadu umieszczam poniżej krótką recenzję gry.

Jak widać tytuł został wydany w pudełkach, na kartdriżdżu. Planowane są także wersje na dyskietkach i kasetach. Gameplay w 07 Zgłoś się można opisać jako tekstową przygodówkę (ew. "graficzną nowelkę") w stylu klasycznego Hobbita z ZX-Spectrum. Gracz podejmuje co chwila decyzje, wybierając polecenia z prostego menu.

Za materiał dziękujemy Łukaszowi Unterowi z kanału YouTube Szafa z grami.

Źródło: Szafa z grami (YouTube)

Tagi: amiga atari c64 polska retro