Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.12.2017 13:44
Wiedźmin 3: Dziki Gon znacząco ulepszony dla Xbox One X!
4821V

Wiedźmin 3: Dziki Gon znacząco ulepszony dla Xbox One X!

Polacy nie zawiedli posiadaczy Xboksów One X. Twórcy growych przygód Wiedźmina właśnie potwierdzili przygotowanie nowej aktualizacji, dzięki której gracze wykorzystają pełną moc nowej platformy. Poznajcie szczegóły.

CD Projekt RED długo bronił się przed ulepszeniem Wiedźmin 3: Dziki Gon dla PlayStation 4 Pro, ale wraz z zapowiedzią Xboksa One X, otrzymaliśmy zapewnienie o przygotowaniu łatki dla konsoli Microsoftu. Twórcy jednocześnie zdecydowali się przygotować aktualizację dla konsoli Sony.

Wiedźmin od Netflix ma wstępną datę premiery? Plotki sugerują szybki debiut

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma na Xboksie One X dwa tryby graficzne: 4K lub wydajności. W tym pierwszym otrzymamy rozdzielczość na poziomie 3840 × 2160 przy 30 klatkach na sekundę – jeśli nie posiadacie ekranu wspierającego 4K, to obraz zostanie zeskalowany do Waszego formatu i ulepszony. W przypadku wydajności zagramy w 60 fps, a rozdzielczość będzie dynamicznie skalowana (minimalnie 1080p, maksymalnie 4K).

W obu przypadkach Wiedźmin 3: Dziki Gon na Xboksie One X otrzyma wsparcie HDR, a dodatkowo gracze mogą liczyć na między innymi tekstury o wyższej rozdzielczości, czy też wyższą jakość cieni. Tak prezentują się konkretne szczegóły:

Lista zmian dla konsoli Xbox One X:

  • 2 nowe tryby graficzne: Tryb 4K i Tryb Wydajności;
  • obsługa rozdzielczości 4K;
  • obsługa HDR;
  • wyższej jakości cienie, filtrowanie tekstur i efekty cieniowania (ambient occlusion);
  • tekstury wyższej rozdzielczości ;
  • dynamiczne skalowanie rozdzielczości (od 1080p do 4K).

Chcąc zmienić tryb należy wejść w “Opcje” > “Wideo”, a w sekcji “Zaawansowane” jest możliwość przełączenia się pomiędzy Trybem 4K i Trybem Wydajności. Pliki będą dzisiaj dostępne na Xboksie One X.

Obsługa technologii HDR trafi w późniejszym terminie również na PlayStation 4 Pro.

Tagi: CD Projekt RED Microsoft Wiedźmin 3: Dziki Gon xbox one x