SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.12.2017 11:51
Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Prawie pół miliarda dolarów z biletów. Ogromny sukces filmu
2407V

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi. Prawie pół miliarda dolarów z biletów. Ogromny sukces filmu

To było łatwe do przewidzenia. Nowe "Gwiezdne Wojny" zdominowały światowe kina. Film zarobił w weekend imponującą sumkę.

"Ostatni Jedi" rozbił bank. W trakcie weekendu film zarobił wg serwisu Screenrant na całym świecie 450 mln dolarów. Tylko w Stanach Zjednoczonych film zarobił ok. 220 mln dolarów. Taki wynik jest słabszy o 28 mln dolarów od rezultatu "Przebudzenia Mocy" z analogicznego, premierowego okresu.

Ostatni Jedi - Kinowe Premiery Tygodnia

Oprócz Stanów Zjednoczonych szczególnie dobre wyniki nowe Gwiezdne Wojny zanotowały w Niemczech (23 mln dolarów) i Wielkiej Brytanii (36 mln dolarów). Niektóre kraje rozczarowały, tak jak np. Korea Południowa, gdzie film zarobił od środy tylko 5 mln dolarów. W Polsce Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zaliczyło podobno najlepsze otwarcie spośród wszystkich premier bieżącego roku.

Na drugim miejscu listy hitów boxoffice znalazło się chińskie "Youth". Od premiery film zarobił już 48 mln dolarów a tylko w ostatni weekend 44 mln dolarów. Niezłym wynikiem weekendowym może się też pochwalić "Coco" od Pixara. Produkcja zgarnęła 27 mln dolarów.

Wybraliście się do kina na Ostatniego Jedi? Jak oceniacie film?

Źródło: https://screenrant.com/star-wars-8-last-jedi-opening-weekend-worldwide/

Tagi: