SKLEP
Piotr Rozbicki Piotr Rozbicki 11.12.2017 13:45
Kinowe premiery tygodnia - Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
728V

Kinowe premiery tygodnia - Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Najbliższy tydzień został przysłonięty potężnym cieniem mrocznej strony Mocy. Zobaczcie jaki miała wpływ na nadchodzące w najbliższych dniach kinowe premiery.

Nie muszę chyba pisać, że sale kinowe zdominuje w tym tygodniu kolejna część "Gwiezdnych wojen". Wytwórnie filmowe i dystrybutorzy zdroworozsądkowo poprzekładali premiery swoich filmów dopiero na kolejny weekend grudnia, czując gorący oddech Vadera i spółki na plecach. Tylko jeden film dzielnie wyłamał się z szeregu i postanowił zawalczyć z "Gwiezdnymi wojnami" o uwagę widzów...

14 grudnia (czwartek):

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Na tę premierę czekają - rzecz jasna - niemal wszyscy.  VIII Epizod gwiezdnej sagi rozwija wątki z "Przebudzenia Mocy" i rozpoczyna się w momencie zakończenia poprzednika. Rey po dotarciu do poszukiwanego Luke'a Skywalkera ma nadzieję na uzyskanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące ją pytania - o swoim pochodzeniu i przeznaczeniu. Tymczasem Republika dalej toczy wyniszczającą wojnę z siłami Najwyższego Porządku dowodzonymi przez tajemniczego Snoke'a.

Czas trwania: 150 minut

Gatunek: science-fiction, przygodowy

Reżyseria: Rian Johnson

Obsada: Daisy Ridley, Mark Hamill, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac

15 grudnia (piątek):

Na skrzydłach orłów

Obraz opowiada prawdziwą historię szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty opimpijskiego, Erica Liddela, który po ustanowieniu rekordu świata, poświęca swoje życie i wyjeżdża jako misjonarz do Chin. Na miejscu Liddel, zwany "Latającym Szkotem", niesie pomoc biednym i cierpiącym. Traktuje swój talent sportowy jako dar boży i stara się nim inspirować innych. W 1937 Japonia atakuje Chiny. Liddel wraz ze swoim przyjacielem, Xiu Niu, zostaje na miejscu, by dalej pomagać innym.

Czas trwania: 104 minuty

Gatunek: dramat, biograficzny

Reżyseria: Stephen Shin

Obsada: Joseph Fiennes, Shawn Dou, Jesse Kove, Elizabeth Arends, Richard Sanderson

 

 

Tagi: