SKLEP
Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 16.12.2017 13:50
Na Nintendo Switch potwierdzono już 700 gier. Prawie tyle samo, ile ma Wii U po 5 latach życia!
2759V

Na Nintendo Switch potwierdzono już 700 gier. Prawie tyle samo, ile ma Wii U po 5 latach życia!

Nintendo Switch okazuje się być naprawdę rewelacyjnym sprzętem i ogromnym sukcesem dla Big N, które to pokładało w tym sprzęcie spore nadzieje i swoją całą przyszłość. Teraz wiemy już, że Japończycy trafili w gusta graczy wprost idealnie.

Dzięki skrupulatnym wyliczeniom i dokładnej obserwacji konsoli Nintendo Switch przez jednego z fanów japońskiej korporacji, możemy spojrzeć sobie na to, jak rozwija się biblioteka gier przeznaczonych na ten sprzęt.

Nintendo Switch. Sprzedano już 10 mln sztuk konsoli!

Według Switchtactics, bloga zajmującego się wyłącznie konsolą ojców Mario, potwierdzono już na nią około 700 gier! Statystyka ta zlicza zarówno tytuły, które już wyszły, jak i te, które zostały oficjalnie zapowiedziane.

Jak zatem rozkładają się liczby? Nintendo Switch posiada w USA już pokaźną liczbę 315 tytułów, podczas gry Europa ma ich 308. Daleko w tyle są Japończycy, których eshop ma tylko 222 pozycje. 

Po podliczeniu wszystkich tytułów wraz z tymi dedykowanymi tylko dla poszczególnych regionów, wychodzi na to, że Switch ma już w swojej bibliotece około 350 gier. Zaś drugie tyle zostało już oficjalnie zapowiedziane w najróżniejszy sposób, więc można śmiało powiedzieć, że w przeciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, posiadacze "pstryczka" będą mogli przebierać z oferty aż 700 gier!

Jeśli ciekawi was co się znajduje na tej magicznej liście, autor wspomnianego bloga przygotował specjalne zestawienie ze wszystkimi potrzebnymi informacjami.

Źródło: http://switchtactics.com/2017/12/14/the-nintendo-switch-700-confirmed-games-and-counting/

Tagi: