SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.12.2017 15:59
Diablo 4 oraz Overwatch 2 to kolejne projekty studia Blizzard. Analitycy są pewni i podają nawet daty premier
4050V

Diablo 4 oraz Overwatch 2 to kolejne projekty studia Blizzard. Analitycy są pewni i podają nawet daty premier

Blizzard bardzo rozważnie podchodzi do zapowiadania swoich nowych produkcji. Studio latami tworzy gry, które następnie przez kolejne są prezentowane, jednak zadaniem pracowników jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, plany „Zamieci” są bardzo łatwe do przewidzenia.

Blizzard aktualnie nie zdradza swoich przyszłych projektów. Możemy się spodziewać, że zajawka nowej gry uznanych deweloperów pojawi się w 2018 roku, jednak to dopiero na BlizzConie otrzymamy konkretną zapowiedź.

StarCraft II za darmo. Blizzard rozdaje grę i śmieje się z mikrotransakcji

Pracownicy Goldman Sachs są jednak przekonani, że Blizzard pracuje nad trzema wielkimi projektami, które mają trafić na rynek w 2019 i 2020 roku – właśnie z tego powodu zdecydowano się zwiększyć wycenę dla akcji korporacji.

Analitycy tłumaczą swoje prognozy trzema powodami: Diablo, Overwatch 2 oraz wciąż niepotwierdzony tytuł zmierzający na urządzenia mobilne. Sytuacja jest interesująca, ponieważ nie od dzisiaj wiemy, że twórcy pracują nad kolejnym Diablo, jednak czy premiera może odbyć się w już w przeciągu dwóch następnych lat?

Możemy mieć również pewność, że Blizzard na pewno nie zapomni o Overwatch, które cieszy się stale wysoką popularnością, gra jest rozwijana, otrzymuje darmowe dodatki, jednak aktualnie nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących kreowania nowej odsłony.

Ceny akcji Activision Blizzard od opublikowania nowej prognozy rosną, więc trudno oczekiwać jakiejkolwiek informacji od korporacji. Mam jednak nadzieję, że tym razem analitycy się nie mylą i faktycznie już wkrótce usłyszymy o Diablo 4 i Overwatch 2.

Źródło: https://www.cnbc.com/2017/12/12/goldman-activision-shares-to-get-a-boost-from-overwatch-diablo-sequels.html

Tagi: Activision analitycy Blizzard diablo 4 overwatch 2