Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2017 14:06
StarCraft II za darmo. Blizzard rozdaje grę i przedstawia szczegóły
3748V

StarCraft II za darmo. Blizzard rozdaje grę i śmieje się z mikrotransakcji

Blizzard podczas ostatniego BlizzConu potwierdził przejście StarCrafta II na model biznesowy free-2-play. Gracze od dzisiaj mogą sprawdzać produkcję i grać w znaczącą część całej gry. Znamy dokładną zawartość bezpłatnej wersji.

StarCraft II trafił na rynek w lipcu 2010 roku i gra od tego czasu została rozszerzona o dwa dodatki. Twórcy jednak zdają sobie sprawę, że nadszedł moment, w którym należy rozszerzyć grono odbiorców i pobudzić serwery.

Diablo II HD i Warcraft III HD nie powstają, bo Blizzard chce pracować nad podstawkami

W konsekwencji StarCraft II przeszedł na model biznesowy free-2-play. Gracze mogą bez problemu wskoczyć na Battle.net, dodać tytuł do swojej biblioteki i pobrać darmową wersję. Specjalne wydanie posiada kampanię Wings of Liberty oraz oferuje zmagania sieciowe.

W przypadku zmagań multiplayer pojawia się jednak mały haczyk – dostęp do rankingowych pojedynków zostaje odblokowany dopiero po rozegraniu 10 meczów dnia poza rankingiem lub przeciwko sztucznej inteligencji.

Jednocześnie w trybie współpracy gracze mogą korzystać ze wszystkich dowódców, ale dostęp jest ograniczony do 5 poziomu. Klienci mogą również sprawdzić zupełnie nową kombinację terran - Mira Han i Matt Horne. 

Dodatkowo Blizzard zdecydował się rozdać kampanię  Heart of the Swarm – cyfrową wersję zgarną gracze, którzy przed 31 października posiadali już Wings of Liberty. Dodatek trafi na Wasze konta do 8 grudnia. Co w takiej sytuacji możemy kupić? Kampanie (historie) lub dowódców do trybu współpracy.

Na deser zachęcam do zobaczenia poniższych materiałów. Pierwszy to reklama nowej wersji, która w przyjemny sposób podsumowuje ostatnie zamieszanie związane z małymi płatnościami.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: Blizzard free-2-play starcraft ii za darmo

Nie przegap