SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.12.2017 12:15
Star Wars Battlefront II. Sukces graczy bliski? EA może już nie przywrócić mikrotransakcji
2357V

Star Wars Battlefront II. Sukces graczy bliski? EA może już nie przywrócić mikrotransakcji

Ciekawe rzeczy dzieją się wokół Star Wars: Battlefront II. Możliwe, że EA w ogóle zrezygnuje z przywracania systemu mikrotransakcji w strzelaninie DICE.

Opór wobec systemu mikropłatności w Star Wars: Battlefront II był na tyle duży, że EA ma teraz wątpliwości czy w ogóle go przywracać.

Star Wars: Battlefront II z wyraźnie gorszą premierową sprzedażą od poprzednika

W trakcie 37 Konferencji Inwestorów NASDAQ dyrektor finansowy EA powiedział, że firma musi się wsłuchiwać w głos konsumentów.

"Jesteśmy bardzo zaangażowani we wsłuchiwanie się, w to co chce otrzymać konsument. Pracujemy obecnie nad poprawieniem systemu rozwoju bohatera w grze. Wyłączyliśmy mikrotransakcje, by lepiej dopracować system progresji wewnątrz gry. Mikrotransakcje pozostają wyłączone cały czas. (...) Dopiero za jakiś czas zdecydujemy czy chcemy przywrócić mikropłatności do gry, czy nie. A jeśli tak, to w jakiej formie" - powiedział Blake Jorgensen z EA.

Brzmi to obiecująco, ale nie ma co jeszcze odtrąbiać sukcesu. Pokusa dla EA by wprowadzać mikrotransakcje w kolejnych grach jest ogromna z prozaicznego powodu: gracze wydają na nie chętnie pieniądze. W trakcie tej samej konferencji Blake Jorgensen powiedział, że aż 35% graczy wydaje pieniądze w trybach Ultimate Team w tytułach EA Sports.

Tagi: ea mikrotransakcje star wars: battlefront ii