Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.12.2017 16:16
DayZ żyje i zamierza zwojować rynek w 2018 roku. Wersja na Xbox One nadciąga
884V

DayZ żyje i zamierza zwojować rynek w 2018 roku. Wersja na Xbox One nadciąga

Pamiętacie jeszcze o DayZ? Od wielu lat jesteśmy karmieni obietnicami premiery na trzech platformach, ale najwidoczniej autorzy zmierzają w dobrym kierunku. Według najnowszych planów, 2018 rok będzie dla tej produkcji przełomowy.

O DayZ było naprawdę głośno na przełomie 2014-2015 roku. Twórcy chwalili się sprzedażą trzech milionów egzemplarzy produkcji, gracze chwalili projekt, ale od tego czasu sporo się zmieniło. W ostatnich miesiącach pewnie tylko najwięksi fanatycy pamiętali jeszcze o grze.

Nie czekajcie na konsolowe DayZ. Twórcy nawet nie rozpoczęli faktycznych prac

W 2018 roku nie będziemy się podobno nudzić. Deweloperzy są pewni, że to w przeciągu następnych miesięcy będziemy świadkami pełnoprawnej premiery na komputerach osobistych, a jednocześnie otrzymamy wersję na Xboksa One.

„Gdy tylko beta na PC będzie prezentować odpowiedni poziom, zamierzamy wrzucić DayZ na Xboksa, gdzie mamy dużą społeczność graczy, którzy cierpliwie (bardzo cierpliwie!) czekają na prawdziwie hardcorową, sieciową grą survival. Wszystko to wydarzy się (i musi) w przyszłym roku – co oznacza, że za chwilkę rozpocznie się najbardziej ekscytujący rok dla DayZ. Krótko mówiąc: DayZ opuści Wczesny Dostęp w 2018 roku i gra trafi również na konsole.”

Na przyjemności będziemy musieli jeszcze zaczekać, ale jak widać Bohemia Interactive ma spore plany. Sytuacja jest interesująca, bo nie możemy zapomnieć, że jeszcze kilka lat temu twórcy wspominali o skupieniu się na wersji przeznaczonej na PlayStation 4.

Od tego czasu sporo się zmieniło. Warto przy tym pamiętać, że prace nad konsolowym portem trwają od maksymalnie kilkunastu miesięcy.

Źródło: https://wccftech.com/dayz-xbox-one-2018/

Tagi: Bohemia Interactive DayZ pc xbox one