Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.11.2017 15:32
The Avengers Project jedną z największych produkcji Square Enix. Gra pochłonęła wielkie środki i Hitmana
2167V

The Avengers Project jedną z największych produkcji Square Enix. Gra pochłonęła wielkie środki i Hitmana

Na początku roku Square Enix potwierdziło nawiązanie wieloletniej i wieloprodukcyjnej współpracy z Marvelem. Firmy wspólnymi siłami chcą przedstawić graczom wielkie historię, a pierwszą będzie The Avengers Project. To jeden z najważniejszych projektów Square Enix od lat.

Square Enix ma pod swoimi skrzydłami wiele utalentowanych zespołów, jednak zachodnie ekipy niemal w 100% są pochłonięte The Avengers Project. Tajemniczy tytuł zostanie ujawniony w przyszłym roku, ale już teraz otrzymaliśmy o nim kilka ciekawych informacji.

Deus Ex powróci. Adam Jensen musi zaczekać na swoją kolej

The Avengers Project to produkcja tworzona przez Crystal Dynamics (Tomb Raider) przy współpracy z Eidos Montreal (Deus Ex, Thief). Twórcy otrzymali za zadanie przygotowanie zupełnie nowej historii (nie będzie to adaptacja znanych wydarzeń z komiksów/filmów) i zdaniem pierwszych informacji – projekt będzie rozwijany przez wiele kolejnych lat. To aktualnie nie jest potwierdzona wiadomość, ale bardzo możliwe, że The Avengers Project to kolejny przykład „gry jako usługa”.

W sprawie tytułu wypowiedział się Yosuke Matsuda, który nie ukrywa, że gra może pochwalić się sporym budżetem:

„Tak naprawdę nie mogę sięgnąć po konkretne liczby, ale powiem, że przeznaczamy znaczące zasoby na rozwój produkcji, zwłaszcza z zachodnich studiów. Wierzę, że poziom gry, którą właśnie rozwijamy i którą widziałem jest niesamowity i w przyszłości wielokrotnie o niej usłyszysz.”

Są to znaczące słowa, które potwierdzają wcześniejsze informacje od Marvela – firma nie zamierza wrzucać na rynek półproduktów i teraz każda gra sygnowana znanym logiem ma prezentować najwyższą jakość.  

Warto zaznaczyć, że według najnowszych plotek „ofiarą budżetu The Avengers Project” okazało się IO-Interactive. Autorzy Hitmana nie są już częścią Square Enix, ponieważ korporacja nie mogła zapewnić zespołowi odpowiednich środków na nowe gry. Japończycy nie chcieli zniszczyć marki Hitman, więc pozwolili deweloperom pracować na własny rachunek.

Źródło: https://wccftech.com/square-enix-resources-avengers-project/

Tagi: marvel Square Enix The Avengers Project

Nie przegap