Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2017 19:12
Deus Ex powróci. Adam Jensen musi zaczekać na swoją kolej
1275V

Deus Ex powróci. Adam Jensen musi zaczekać na swoją kolej

W 2017 roku kilkukrotnie mieliśmy okazję wspominać o losach serii Deus Ex, ale w końcu otrzymaliśmy konkretne informacje dotyczące świata Adama Jensena od przedstawiciela Square Enix. Znany bohater powróci.

Pod koniec stycznia informowałem naszych czytelników o „The Avengers Project”, czyli wielkiej współpracy Square Enix z Marvelem, na mocy której powstanie kilka produkcji AAA przygotowywanych przez wewnętrzne studia japońskiej korporacji. Do „projektu Avengers” został oddelegowany zespół Crystal Dynamics, który dotychczas pracował nad światem Lary Croft.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości ma otrzymać kontynuację. Adam Jensen nie powiedział ostatniego słowa

Poszukiwaczka skarbów odnotowuje jednak bardzo dobre wyniki, więc Square Enix postanowiło nie rezygnować z tego świata. Według wielu przecieków, Eidos Montreal pracuje nad Shadows of the Tomb Raider i w konsekwencji marka Deus Ex utraciła zespół, który rozwija ten świat od wielu lat. W maju otrzymaliśmy wiadomość od jednego z informatorów o pracach nad kontynuacją Deus Ex: Rozłam Ludzkości, lecz dotychczas nie otrzymaliśmy jakichkolwiek potwierdzonych wieści na temat losów serii Adama Jensena.

Sytuacja zmieniła się dzisiaj. Yosuke Matsuda – dyrektor generalny Square Enix – który potwierdził, że marka Deus Ex nie umarła, a po prostu ostatnie odsłony nie osiągnęły odpowiednich rezultatów, więc zdecydowano się aktualnie skupić na innych projektach:

„Nigdy nie powiedzieliśmy o rezygnacji z marki Deus Ex, ale z jakiegoś powodu pojawiły się takie plotki. Nasze zyski nie były wystarczająco dobre przed pojawieniem się Tomb Raidera, więc mieliśmy bardzo wysokie oczekiwania. Patrząc w przeszłość, sądzę, że wyznaczony cel był niezwykle wysoki.  Mogę powiedzieć, że Eidos Montreal zawsze rozwija markę Deus Ex, ale problem polega na tym, że nie mamy nieograniczonych zasobów. Mamy kilka dużych tytułów, nad którymi pracujemy i to jest po części wynik wpływający na wygład naszego line-upu. Oczywiście, idealnym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy mogli cały czas pracować nad wszystkimi produkcjami, ale faktem jest, że niektóre tytuły muszą zaczekać na swoją kolej. Powodem, dla którego nie ma aktualnie nowego Deus Exa jest wybór naszego line-upu, ponieważ są inne tytuły, nad którymi pracujemy.”

Prosta sprawa – Lara Croft zaliczyła lepsze wyniki? Więc Square Enix zdecydowało się rozwijać aktualnie tę markę. Japończycy mają ograniczoną liczbę wewnętrznych zespołów, które mogą pracować nad produkcjami o odpowiedniej jakości, więc dokonano wyboru.

Przedstawiciel Square Enix zaznaczył, że marka „Deus Ex jest bardzo ważna” dla jego korporacji i już rozpoczęły się wewnętrzne dyskusje na temat nowej odsłony. Twórcy aktualnie badają, co mogą zrobić w kolejnej części. 

W podobnej sytuacji znajduje się Thief, który również czeka na swoją kolej, bo IP jest rozwijane przez Eidos Montreal.  

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-27-east-meets-west-yosuke-matsuda-on-growing-square-enixs-global-empire

Tagi:

Nie przegap