Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2017 16:00
Adam Jensen z Deus Ex
1034V

Deus Ex: Rozłam Ludzkości ma otrzymać kontynuację. Adam Jensen nie powiedział ostatniego słowa

Adam Jensen może wkrótce powrócić. Według najnowszej plotki, Eidos Montreal od wielu miesięcy pracuje nad produkcją, która może wkrótce zostać ujawniona. Pierwsze prace powstawały już podczas przygotowania Deus Ex: Rozłam Ludzkości. 

Tytułem wstępu na pewno warto wyjaśnić pewną sytuację. W styczniu Square Enix oficjalnie potwierdziło nawiązanie współpracy z Marvelem, na mocy której powstanie seria produkcji z superbohaterami. Nad wielkim tytułem z serii ma czuwać Crystal Dynamics, który dotychczas pracowało nad przygodami Lary Croft. W konsekwencji zdaniem informatorów, Eidos Montreal miało zostać oddelegowane do Shadows of the Tomb Raider, czyli trzeciej, „współczesnej” opowieści poszukiwaczki skarbów.

The Avengers Project. Zapowiedziano wielką współpracę Square Enix z Marvel

Mimo to zdaniem Jima Sterlinga nowa odsłona Deus Exa również powstaje. Prace nad grą zostały zapoczątkowane w trakcie przygotowywania Deus Ex: Rozłam Ludzkości, ale pod koniec prac, zdecydowano się oddelegować większość deweloperów na dokończenie ubiegłorocznej pozycji i z tego powodu przygotowanie kontynuacji zostało znacznie opóźnione.

Znany dziennikarz nie może potwierdzić aktualnego stanu produkcji, ale według informatorów, gra nadal powstaje. W sumie nie możemy zapomnieć, że opowieść Adama Jensena nie została w żaden sposób zamknięta, więc może faktycznie wkrótce doczekamy się grubego ogłoszenia?

Oczywiście nie są to w żaden sposób potwierdzone informacje, jednak trudno uwierzyć, by Square Enix zdecydowało się odłożyć na pewien czas serie, które wciąż cieszą się sporą popularnością. Pytanie pozostaje jedno, czy Eidos Montreal zdoła należycie zająć się trzema wielkimi pozycjami?

Twórcy mają kończyć prace nad Shadows of the Tomb Raider (prezentacja nowej gry odbędzie się prawdopodobnie na gamescomie), nowym Deus Exem oraz… Projektem w uniwersum Strażników Galaktyki.

Źródło: http://wccftech.com/deus-ex-mankind-divided-sequel-still-development-rumor

Tagi: deus ex Eidos Montreal plotka