Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 23.11.2017 12:18
Loot boxy są rodzajem hazardu wg australijskiej komisji. "To godne moralnego potępienia"
1058V

Loot boxy są rodzajem hazardu wg australijskiej komisji. "To godne moralnego potępienia"

Najpierw była Belgia, później Hawaje i Francja. Teraz do oporu przeciwko loot boxom przyłączyła się Australia.

Komisja regulująca hazard i napoje alkoholowe z Australii (The Victorian Comission for Gambling and Liquor Regulation) oświadczyła, że loot boxy mogą być działaniem hazardowym.

Jarrod Wolfe, główny analityk z australijskiego VCGLR napisał w liście do zaniepokojonego loot boxami gracza, że o ile nie wszystkie "skrzynki" można nazwać hazardem, to trzeba tak mówić o niektórych przykładach "drapieżnych" mikrotransakcji.

"Pomysł, że rzeczywista progresja w grze zależy do wyniku losowego generatora numerów stoi w sprzeczności z zasadami odpowiedzialnego hazardu i celami naszych aktów. Celowanie z praktykami i mechanizmami hazardowymi w osoby wyjątkowo na nie podatne (w nieletnich) jest nie tylko godne moralnego potępienia, ale jest również wątpliwe w perspektywie prawnej".

Australijska komisja może tylko badać sprawy i wydawać swoje zalecenia dla australijskiego rządu. Póki co nie rozpoczął się żaden proces ustawodawczy, który miałby na celu ukrócenie loot boxów w grach. Najodważniejsze ruchy w kierunku zakazania loot boxów w grach wykonuje Komisja ds. Gier z Belgii. Rzeczona instytucja stwierdziła, że loot boxy mogą być rodzajem hazardu. Postępowanie w tej sprawie jest nadal prowadzone.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/11/23/victorian-gambling-commission-says-loot-boxes-constitute-gambling/

Tagi: australia loot box loot boxy mikrotransakcje

Nie przegap