Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2017 15:48
Gwint: Wojna Krwi opóźniona. CD Projekt RED chce dopracować przygodę
912V

Gwint: Wojna Krwi zalicza opóźnienie. CD Projekt RED chce dopracować przygodę

Jeśli należycie do wielkiego grona graczy wyczekujących na fabularną historię dla Gwinta, to musicie uzbroić się w trochę cierpliwości. Autorzy potwierdzili, że muszą opóźnić premierę, ponieważ chcą znacznie rozbudować rozgrywkę.

Gwint: Wojna Krwi to pierwszy, fabularny dodatek zmierzający do karcianki CD Projekt RED. Twórcy podczas imrpezy w Kolonii potwierdzili, że historia trafi do graczy jeszcze w tym roku, ale zdecydowano się zmienić plany.

Wiedźmin 3: Dziki Gon z dodatkami zanotował już miliard złotych zysku. CD Projekt z gorszymi wynikami

Produkcja CD Projekt RED jest dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych, ponieważ autorzy zdecydowali się oprzeć model biznesowy na skrzynkach, dzięki którym możemy szybciej zdobyć niezbędne karty. Drugim środkiem finansowania Gwinta są fabularne kampanie.

Gwint: Wojna Krwi niestety nie zadebiutuje w przeciągu najbliższych tygodni, ponieważ Marcin Iwański – współzałożyciel CD Projekt RED – potwierdził przełożenie premiery na 2018 rok. Aktualnie firma nie zdradza szczegółów dotyczących wydania:

"Mam Wam do przekazania dwie ważne informacje związane z pracami nad GWINTEM.

Wojna Krwi, czyli kampania fabularna GWINTA, ukaże się w 2018 roku. Chcemy jeszcze bardziej rozbudować rozgrywkę, a to wymaga czasu. To dla nas ważna i trudna decyzja, bo wielu z Was chciało zagrać w nową przygodę ze świata Wiedźmina w okresie świątecznym. Dlatego chciałbym Was bardzo przeprosić i jednocześnie zapewnić, że zrobimy wszystko, aby jakość Wojny Krwi zrekompensowała dłuższy czas oczekiwania. 

W 2018 roku planujemy również zakończyć betatesty GWINTA. Będziemy częściej aktualizować grę o nowe karty, wyzwania i przedmioty, a także nadal usprawniać i balansować rozgrywkę. Chcemy, aby zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby dopiero zaczynające zabawę czerpały z niej mnóstwo radości.”

Jak widać CD Projekt RED ponownie zamierza zaoferować grubą przygodę, która zadowoli fanów, ale na takie przyjemności musimy zaczekać. W 2018 roku to właśnie Gwint będzie najważniejszym projektem rodzimego studia, ponieważ odbędzie się premiera (koniec beta testów), zagramy w Gwint: Wojna Krwi, a jednocześnie tytuł będzie znacznie częściej aktualizowany.

Gracie w karciankę CDP RED?

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: CD Projekt RED Gwent: The Witcher Card Game Gwint gwint: wojna krwi opóźnienie