Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.11.2017 13:37
Wiedźmin 3: Dziki Gon z dodatkami zanotował już miliard złotych zysku. CD Projekt z gorszymi wynikami
2141V

Wiedźmin 3: Dziki Gon z dodatkami zanotował już miliard złotych zysku. CD Projekt z gorszymi wynikami

CD Projekt opublikował bardzo dokładne dane dotyczące wyników za III kwartach bieżącego roku. Firma wciąż świetnie zarabia, to jednak nie udało się spełnić oczekiwań analityków, więc na dobry początek dnia cena akcji spadła o kilkanaście procent.

CD Projekt znajduje się teraz w bardzo poważnym momencie. Firma po wydaniu swojego największego hitu – Wiedźmina 3: Dziki Gon – zajmuje się stworzeniem zupełnie nowej produkcji, której premiera ma odbyć się nawet za kilka lat. W konsekwencji analitycy muszą przygotować się na mniejsze rezultaty wygenerowane przez rodzimą ekipę.  

CD Projekt traci na giełdzie przez ostatnie plotki? Niecodzienna sytuacja u twórców Wiedźmina

Rezultaty wygenerowane przez CD Projekt są niedoścignione dla wielu firm tworzących gry w naszym kraju, jednak nie możemy zapomnieć, że deweloperzy odpowiedzialni za growe przygody Wiedźmina przyzwyczaili świat do wybitnych rezultatów. Korporacja odnotowała 35,7 mln zł zysku netto, jednak analitycy liczyli na niemal 42 mln zł, więc automatycznie na sytuację zareagowała giełda.

CD Projekt rozpoczynał dzisiejszą sesję od sporego spadku (99,00 zł za akcje), jednak teraz małymi krokami firma odbudowuje swoją pozycję na Giełdzie Papierów Wartościowych. Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że zysk netto w pierwszych trzech kwartałach wyniósł 154,38 mln zł, co daje 90% wyników z analogicznego okresu ubiegłego roku, a jednocześnie osiągi z III kwartału są o 2% gorsze od poprzedniego roku.

Przychody CD Projektu osiągnęły poziom 84,9 mln zł i tutaj oczywiście również pojawiły się większe oczekiwania analityków (103,1 mln zł), więc jak łatwo można policzyć różnica wyniosła 17,7 %. Spadki zaliczył również CD Projekt RED, który w III kwartale wypracował 58 mln zł przychodów (28% mniej względem ubiegłego roku), a zysk operacyjny wyniósł 40,9 mln zł (7% spadek).

Mimo wszystko wartym odnotowania faktem jest na pewno rezultat Wiedźmina 3: Dziki Gon z dodatkami, ponieważ przygody w różnych wersjach przekroczyły już miliard złotych zysku!

CD Projekt Giełda  3 kwartał

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/wp-content/uploads-pl/2017/11/spr_fin_skons_-q3_2017.pdf

Tagi:

Nie przegap