Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2017 17:35
Twórca Plants vs. Zombies miał zostać wyrzucony z firmy, gdy odmówił EA tworzenia gry z systemem pay-to-win
824V

Twórca Plants vs. Zombies miał zostać wyrzucony z firmy, gdy odmówił EA tworzenia gry z systemem pay-to-win

Jeszcze kilka lat temu Plants vs. Zombies było prawdziwym fenomenem. Tytuł sprawdzali gracze z całego świata, pierwsza odsłona zaliczyła kapitalny sukces, więc studio odpowiedzialne za grę zostało kupione przez Electronic Arts. Po transakcji z rozwijania uniwersum musiał zrezygnować George Fan, czyli jeden z głównych projektantów pierwowzoru. Sytuacją postanowił przybliżyć jego przyjaciel.

Plants vs. Zombies trafiło na rynek w 2009 roku i zostało docenione przez graczy. Za ojca serii uważa się George’a Fana, który został zmuszony do opuszczenia studia PopCap Games po przejęciu zespołu przez Electronic Arts.

EA tworzyło Plants vs. Zombies: Garden Warfare 3, ale skasowało je by pomóc Visceral Games

W sprawie tej niecodziennej sytuacji postanowił wypowiedzieć się Edmund McMillen – autor cenionego The Binding of Isaac – który jest dobrym przyjacielem Fana. Twórca podczas audycji podcastu Roundtable Live! nie ukrywał, że wydarzenie było bardzo nieprzyjemne, bo Plants vs. Zombies było „dzieckiem George’a”.

Autor nie miał jednak okazji do znaczącego rozwoju uniwersum, ponieważ już w 2011 roku PopCap Games zostało kupione przez Electronic Arts i nowy wydawca zdecydował się na tworzenie kontynuacji z systemem pay-to-win. Fan zdaniem McMillena nie zgodził się na tworzenie takiej gry:

„To nie jest dobry pomysł i nie chce tego robić w mojej produkcji.”

W konsekwencji Fan został natychmiastowo zwolniony z PopCap Games, a jak wiadomo Plants vs. Zombies 2: It's About Time trafiło na rynek w 2013 roku i zawiera mikropłatności. Gra nie odniosła sukcesu, a teraz rozwój całej marki został wstrzymany.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2017/11/21/plants-vs-zombies-creator-reportedly-fired-by-ea-for-objecting-to-play-to-win

Tagi: edmund mcmillen Electronic Arts george fan plants vs. zombies PopCap Games

Nie przegap