Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.11.2017 16:33
PixelJunk Monsters Duo na Kickstarterze. Twórcy zbierają gotówkę na grę z free-2-play
307V

PixelJunk Monsters Duo na Kickstarterze. Twórcy zbierają gotówkę na grę free-2-play

W ostatnich dniach nie milknie temat mikrotransakcji, ale można śmiało uznać, że twórcy PixelJunk Monsters Duo nie korzystają z przeglądarek i nie wczytują się w opinie fanów dotyczących dodatkowych płatności w grach. Deweloperzy właśnie ujawnili PixelJunk Monsters Duo, które ma powstać za pieniądze fanów i oprzeć się na modelu biznesowym free-2-play.

PixelJunk Monsters Duo to kolejna odsłona znanej gry typu Tower Defense, która jednak tym razem zmierza wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. Autorzy zdecydowali się zebrać gotówkę na stworzenie gry na Kickstarterze.

Star Wars: Battlefront II bez mikrotransakcji, bo fani są najważniejsi dla Lucasfilm

PixelJunk Monsters to uznana seria tworzona przez studio Q-Games. Pierwsza odsłona  zadebiutowała w 2007 roku na PlayStation 3, a następnie twórcy przygotowali sześć kolejnych produkcji, które trafiły w głównej mierze na konsole Sony oraz komputery klasy PC.

Autorzy zdecydowali się na kolejny krok i zapowiedzieli właśnie PixelJunk Monsters Duo. Gra w przyszłym roku ma trafić na smartfony oraz tablety i deweloperzy potrzebują na stworzenie produkcji 106 591 dolarów.

Brzmi ciekawie? Nie, bo w tym wypadku gracze wpłacają gotówkę na tytuł free-2-play, który zaoferuje mikrotransakcje. Studio tłumaczy decyzję… Chęcią rozwoju  PixelJunk Monsters Duo po premierze:

„Zdecydowaliśmy się na projekt free-2-play, by ułatwić tworzenie nowych etapów, wysp, potworów oraz innych funkcji, które zadebiutują tak szybko, jak to tylko możliwe.”

Tagi:

Nie przegap