Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2017 12:29
Star Wars: Battlefront II z wyraźnie słabszą sprzedażą pudełek. Ranking z Wielkiej Brytanii
1674V

Star Wars: Battlefront II z wyraźnie słabszą sprzedażą pudełek. Ranking z Wielkiej Brytanii

Jak co poniedziałek Gfk Chart-Track publikuje ranking sprzedaży z rynku brytyjskiego. Okazuje się, że EA nie ma wielkich powodów do zadowolenia w kontekście premiery Star Wars: Battlefront II.

Po ostrej krytyce mikrotransakcji w Star Wars: Battlefront II EA zdecydowało się na tymczasowe ich wyłączenie. Stało się to zaledwie kilka godzin przed premierą nowej strzelaniny. Jak się jednak okazuje mleko się już rozlało a gracze nie rzucili się chyba specjalnie ochoczo do zakupów.

Star Wars: Battlefront II tymczasowo bez mikrotransakcji

Star Wars: Battlefront II sprzedawało się w premierowym tygodniu gorzej o 61% od Star Wars: Battlefront z 2015 roku (w pierwszym tygodniu na rynku). Tu trzeba jednak zaznaczyć, że GfK śledzi tylko wyniki sprzedaży pudełkowych wydań gier, a nie w dystrybucji cyfrowej. 55% sprzedanych kopii Battlefront II przypadło na PS4, 44% na Xbox One i 1% na PC. GfK donosi również, że Star Wars: Battlefront II rozchodziło się o 50% gorzej w premierowym tygodniu od Battlefield 1, które zostało wydane w 2016 r.

W związku z tymi nie najlepszymi wynikami Star Wars: Battlefront II przegrało w swoim premierowym tygodniu z Call of Duty: WWII. Gdyby zsumować jednak wyniki Pokemon Ultra Moon i Sun, to okazałoby się pewnie, że o pierwsze miejsce powalczyłyby właśnie wzbogacone poksy z 3DS-a. GfK Chart-Track zanotowało jednak Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon jako oddzielne wydawnictwa, stąd 4 i 5 miejsce w rankingu.

O sporym sukcesie mogą mówić również autorzy LA Noir: Remastered, które uplasowało się na 8 miejscu oraz The Sims 4, które zadebiutowało na 7 pozycji.

Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (z ostatniego tygodnia):

  1. Call of Duty: WWII
  2. Star Wars Battlefront II
  3. FIFA 18
  4. Pokémon Ultra Sun
  5. Pokémon Ultra Moon
  6. Assassin's Creed Origins
  7. The Sims 4
  8. LA Noire Remastered
  9. Super Mario Odyssey
  10. LEGO Marvel Super Heroes 2

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-20-uk-boxed-charts-disappointing-debut-for-star-wars-battlefront-ii

Tagi: DICE humor kontrowersje mikrotransakcje Star Wars star wars: battlefron ii

Nie przegap