Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 20.11.2017 09:11
CDP RED o rzekomych mikrotransakcjach w Cyberpunk 2077: chciwość zostawiamy innym
4223V

CDP RED o rzekomych mikrotransakcjach w Cyberpunk 2077: chciwość zostawiamy innym

CDP RED tak długo nie ujawnia konkretnych materiałów z Cyberpunk 2077, że wokół polskiej produkcji narastają mity. Studio ma mieć rzekomo poważne problemy i szykować mikrotransakcje w nowym role-playu.

Szef CDP RED dementował negatywne pogłoski w poprzednim wystąpieniu, kiedy przekonywał, że studio znajduje się w znakomitej kondycji i że deweloperzy nie mają problemów w dostosowywaniu swojego silnika do wymagań zupełnie nowego świata science-fiction. Firma ma też wypłacać swoim pracownikom godziwe pieniądze - w szczególności wysokie mają być wręczane premie.

Cyberpunk 2077 powstaje bez problemów

Tym razem CDP RED postanowił odpowiedzieć na zarzuty serwisu Pretty Good Gaming, który stwierdził w trakcie weekendu, że polskie studio poważnie rozważa przyjęcie w Cyberpunk 2077 modelu gier jako usług, czyli takiego, w którym ważne miejsce odgrywałyby mikrotransakcje. Odpowiedź twórców serii Wiedźmin była zwięzła i treściwa:

"Bez obaw. Kiedy myślicie o Cyperpunk 2077, nie myślcie o niczym mniejszym niż Wiedźmin 3. Wielki singplayer, otwarty świat, RPG napędzane fabułą. Bez ukrytych haczyków; dostajesz za co zapłaciłeś. Bez ściemy, po prostu uczciwa rozgrywka jak w Dzikim Gonie. Chciwość zostawiamy innym".

Co tu dużo mówić - fajnie byłoby, gdyby inne firmy miały podobne podejście do tematu "gier jako usług" i nowoczesnych sposobów monetyzacji. Brawa dla CDP RED za takie postawienie sprawy.

Tagi: CD Projekt RED cdp red Cyberpunk 2077 pc ps4 wiedźmin 3 xone

Nie przegap