Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2017 20:12
SOMA zmierza na Xbox One. Data premiery, teaser i nowy tryb
649V

SOMA zmierza na Xbox One. Data premiery, teaser i nowy tryb

Frictional Games kilka tygodni temu informowało o przygotowaniu nowej wersji SOMA. Horror zmierza na Xboksa One i właśnie otrzymaliśmy ostateczną datę premiery oraz nawet zapowiedź zupełnie nowego trybu.

We wrześniu deweloperzy odpowiedzialni za SOMA potwierdzili pozytywny rezultat wygenerowany przez horror. Produkcją zainteresowało się ponad 650 tysięcy graczy i w konsekwencji autorzy mogą pracować nad nowymi projektami.

SOMA. Dobra sprzedaż horroru twórców Amnesia gwarantuje powstanie kolejnych 2 gier

Twórcy znaleźli jeszcze czas na wrzucenie SOMA na nową platformę i gra od 1 grudnia będzie dostępna na Xboksie One. Dotychczas z historią mogli zapoznać się wyłącznie posiadacze PlayStation 4 i komputerów osobistych.

SOMA zgarnęła oceny na poziomie 79-84% i dziennikarze w swoim czasie zachwalali między innymi mroczną atmosferę, świetną opowieść, konkretne udźwiękowienie i oczywiście produkcja potrafi mocno przestraszyć.

Studio zdecydowało się wrzucić do wersji na Xboksa One specjalny tryb „Safe Mode”, który pozwoli zainteresowanym doświadczyć przygody bez problemów z przeciwnikami. Gracze będą odkrywcami świata. Dodatek jednocześnie trafi na komputery osobiste, a późniejszym terminie na PlayStation 4.

Źródło: Twitter

Tagi: data premiery Frictional Games SOMA xbox one