Belgia zamierza zbadać lootboxy w Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch

Gry
2536V
Belgia zamierza zbadać lootboxy w Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch
Wojciech Gruszczyk | 16.11.2017, 16:59

Temat płatnych skrzynek wciąż pobudza graczy, deweloperów oraz wydawców, jednak sytuację dodatkowych płatności zamierza nawet zbadać belgijski rząd. Specjalna komisja zajmie się dokładnym przeanalizowaniem sytuacji Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch.

Lootboxy wywołały sporą burzę już kilka miesięcy temu, ale temat powrócił przy okazji premiery Star Wars: Battlefront II. Sytuację gry postanowili zbadać belgijscy politycy, którzy obawiają się, że skrzynki działają na zasadzie hazardu.  

Recenzja Star Wars: Battlefront II na PPE

Belgijska Komisja ds. Gier zbada skrzynki w Star Wars: Battlefront II oraz Overwatch. W tym wypadku specjaliście sprawdzą, czy sukces zawodników jest uzależniony od czynników losowych, czyli kupowania lootboxów.

Jeśli zespół stwierdzi, że wydawanie gotówki ma faktyczny wpływ na rozgrywkę, to produkcje mogą zostać uznane jako „gry hazardowe”, a wydawcy będą pociągnięci do odpowiedzialności – kary finansowe opiewające na tysiące dolarów to tylko początek problemów, bo komisja może zakazać dystrybucji tytułów na terenie całego kraju.

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że już wcześniej identyczne badania prowadziła Wielka Brytania i wtedy oba organy regulujące klasyfikację gier – PEGI oraz ESRB – stwierdziły, że "lootboxy to nie gry hazardowe".  

W sumie warto przyglądać się sytuacji z Belgii, bo decyzje podjęte przez komisję mogą mieć spory wpływ na wygląd nadchodzących produkcji.  

Źródło: https://www.videogamer.com/news/the-belgian-gaming-commission-launching-investigation-into-battlefront-ii-overwatch-lootboxes

Komentarze (80)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper