Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2017 14:00
Superhot przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy. Gra w specjalnej ofercie dla Polaków
970V

Superhot przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy. Gra w specjalnej ofercie dla Polaków

W ostatnich latach nie brakuje świetnych gier od deweloperów z naszego kraju, a jedną z perełek bez wątpienia jest Superhot. Tytuł właśnie przekroczył milion sprzedanych egzemplarzy, więc studio odpowiedzialne za grę postanowiło w przyjemny sposób świętować to wielkie wydarzenie.

Superhot trafił na komputery osobiste w lutym 2016 roku. Po zaledwie trzech miesiącach odbyła się premiera na Xboksie One, a posiadacze PlayStation 4 musieli zaczekać na swoją wersję do lipca 2017 roku. Twórcy zajęli się również edycją VR, która trafiła na Oculus Rift (grudzień 2016), HTC Vive (maj 2017) i PlayStation VR (lipiec 2017).

Superhot - recenzja gry

Produkcja Polaków zgarnęła sporo pochwał od dziennikarzy z całego świata. Wersja na PlayStation 4, Xboksa One i komputery osobiste zebrała oceny na poziomie 82-83%, a w swoim czasie dziennikarze wychwalali między innymi koncepcję, dodatkowe tryby, nietypową oprawę, czy też sam gameplay.

Dzisiaj studio świętuje milion sprzedanych egzemplarzy i z tego powodu przygotowano specjalną ofertę dla graczy z Polski. Zainteresowani mogą nabyć Superhot w wersji na PC za zaledwie 29,99 zł (standardowo 89,99 zł) – taką cenę znajdziecie na platformie Steam i jest to stała obniżka.

Tak o sukcesie wypowiedział się Tomek Kaczmarczyk, współzałożyciel Superhot:

„Pomysł oraz pierwszy prototyp SUPERHOT powstały podczas game jamu w 2014 roku. Dzisiaj z radością możemy pochwalić się milionem sprzedanych kopii. To dla nas powód do świętowania - już kolejny w ciągu ostatnich dni. „To zaskakujące, ale wielu graczy w Polsce nie zdaje sobie sprawy, że SUPERHOT jest rodzimą produkcją! Od 2015 sprzedaliśmy już ponad milion egzemplarzy gry, zdobyliśmy mnóstwo nagród, a jednak ciągle spotykamy się z polskimi graczami, którzy są zdumieni, kiedy dowiadują się, że SUPERHOT powstał w Łodzi. Dlatego, aby wyraźnie zaakcentować ten fakt postanowiliśmy przygotować super niespodziankę, specjalnie dla nich.”

Jak widać nadal w świadomości rodzimych graczy pojawia się problem z utożsamieniem Superhot, więc autorzy wpadli na ciekawy pomysł z obniżeniem ceny tytułu. Studio potwierdziło również prace nad dużym dodatkiem oraz zupełnie nową produkcją, ale konkretne informacje dotyczące projektów otrzymamy w przyszłym roku.

Z tego miejsca pragnę serdecznie pogratulować Superhot Team i… Czekam na więcej! ;)

Źródło: informacja prasowa

Tagi: promocja Superhot superhot team wyniki sprzedaży

Nie przegap