Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2017 16:01
Diablo II HD i Warcraft III HD nie powstają, bo Blizzard chce pracować nad podstawkami
2741V

Diablo II HD i Warcraft III HD nie powstają, bo Blizzard chce pracować nad podstawkami

W ubiegłym tygodniu odbyła się wielka konferencja podczas tegorocznego BlizzConu. Na imprezie Blizzarda zabrakło kilku ważnych ogłoszeń i w tej sprawie postanowił wypowiedzieć się jeden z producentów. Twórcy dostrzegają potrzebę odświeżenia znanych przygód, ale aktualnie zespół chce ulepszyć podstawowe gry.

O Diablo II HD i Warcraft III HD słyszymy od wielu miesięcy. Plotka goniła plotkę, więc wielu graczy sądziło, że święto Blizzarda zostanie upiększone właśnie tymi dwoma zapowiedziami, jednak na wydarzeniu zabrakło oczekiwanych ogłoszeń.

StarCraft 2 free-2-play! Blizzard rozdaje swoją wielką produkcję

W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się Peter Stilwell – starszy producent zajmujący się klasycznymi tytułami z „Zamieci”. Podczas rozmowy z dziennikarzem PC GamesN wspomniał, że  Starcraft różnił się znacząco od Diablo II oraz Warcraft III.

Ten pierwszy tytuł otrzymał już wersję „Remastered”, ponieważ deweloperzy uważali, że gra posiada idealną podstawkę, którą nie trzeba już ulepszać. Inna sytuacja jest w przypadku wspomnianego Diablo oraz Warcrafta – tutaj autorzy nadal pracują nad aktualizacjami.

Warcraft III wciąż ma problemy z mapami (fani grają wyłącznie na kilku) czy też rasami (Nieumarli posiadają w głównej mierze jeden build). Fani tego tytułu wciąż proszą deweloperów o ingerencję, a w przypadku Starcrafta było zupełnie inaczej – tutaj sympatycy nie chcieli kolejnych aktualizacji. Natomiast Diablo II jest przepełniony hakerami, którzy niszczą przyjemność uczciwym graczom, więc autorzy nie mogą na poważnie wprowadzić systematycznych sezonów i odpowiednio zająć się tytułem.

Źródło: https://www.vg247.com/2017/11/06/warcraft-3-and-diablo-2-remasters-arent-in-the-works-because-the-base-games-still-need-work/

Tagi: Blizzard diablo ii hd warcraft iii hd

Nie przegap