Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.11.2017 08:16
Star Wars: Battlefront II. Grafika na PC wyraźnie lepsza niż na Xbox One X. Porównanie wszystkich wersji
2321V

Star Wars: Battlefront II. Grafika na PC wyraźnie lepsza niż na Xbox One X. Porównanie wszystkich wersji

W komentarzach pod wczorajszymi newsami o Star Wars: Battlefront II nazbierało się sporo komentarzy od osób, które twierdzą, że gra jest znacznie brzydsza na podstawowych wersjach konsol, niż na Xbox One X i PS4 Pro. Zobaczmy jak to wygląda w bezpośrednim graficznym porównaniu.

Czy DICE faktycznie skupiło się tylko na dopracowaniu grafiki w Star Wars: Battlefront II na Xbox One X i PS4 Pro? Dzięki filmikom porównawczym od Candyland oraz IGN możemy dokładnie przeanalizować sprawę.

Recenzja Star Wars: Battlefront II

Szczególnie wartościowy jest pierwszy filmik, bo Candyland zestawia ze sobą dokładnie te same scenki na statycznych obrazkach. Okazuje się, że w Star Wars: Battlefront II faktycznie występują duże różnice wizualne, ale niekoniecznie między konsolami Xbox One, Xbox One X, tylko między PC a Xbox One X.

Na mocnej konfiguracji sprzętowej PC możemy liczyć na wyraźnie lepszą oprawę graficzną w nowym Battlefront. Wygląda na to, że wynika to z faktu, że grę na high-endowym PC można odpalić w natywnej rozdzielczości 4K. Na Xbox One X (tak jak na PS4 Pro) trzeba się natomiast zadowolić niższą rozdzielczością, z zastosowaną metodą skalowania do 4K.

O dziwo trudno dostrzec natomiast istotne różnice wizualne między Xbox One X oraz Xbox One (oprócz niższej rozdzielczości obrazu nie widać różnic w detalach), o których niektórzy nasi czytelnicy opowiadali w komentarzach. Zresztą - popatrzcie na to sami i dajcie znać jak to odbieracie.

Star Wars: Battlefront II trafi na polski rynek już w najbliższy piątek. W tym miejscu znajdziecie oceny, jakie zgarnia produkcja. Tutaj natomiast przeczytacie recenzję Wojciecha, opublikowaną wczoraj na naszych łamach.


Konfiguracja PC użyta przy porównaniu Candyland:

  • CPU - Intel Core i7-6850k CPU @ 3.60GHZ
  • RAM: 32GB
  • GPU - NVIDIA GeForce GTX 1080 x2 SLI
  • HDD: 1TB SSD

 

Tagi: grafika oprawa pc porównanie Star Wars: Battlefront II Xbox One X

Nie przegap