Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2017 17:38
Super Mario Bros może otrzymać pełnometrażowy film animowany. Nintendo domyka umowę
771V

Super Mario Bros może otrzymać pełnometrażowy film. Nintendo domyka umowę

Gry coraz to częściej trafiają na wielki ekran i już wkrótce do tego zacnego grona może dołączyć Marian. Nintendo dopina umowę, na podstawie której ma powstać nawet cała seria opowieści ze znanym bohaterem. 

Mario miał już okazję zaprezentować swoje wąsy w filmie, ale najnowsza produkcja ma prezentować zupełnie nową jakość. Od roku trwają dyskusje pomiędzy Nintendo a Illumination Entertainment, dzięki której wytwórnia ma otrzymać zgodę na stworzenie całej serii opowieści.

Super Mario Odyssey jest najszybciej sprzedającą się grą w całej historii serii!

Illumination Entertainment (firma matka: Universal Studios) to korporacja odpowiedzialna za między innymi "Jak ukraść księżyc" (budżet na 69 mln dolarów, boxoffice 543,1 mln dolarów), „Minionki rozrabiają” (budżet 76 mln dolarów, boxoffice 970,8 mln dolarów), „Minionki” (budżet 74 mln dolarów, boxoffice 1,159 miliarda dolarów), czy też „Gru, Dru i Minionki” (budżet 80 mln dolarów, boxoffice 1,03 miliarda dolarów).

To właśnie ta firma zamierza przenieść 32-letnią tradycję gier wideo na wielki ekran. W tym wypadku oczywiście mamy otrzymać animację i choć aktualnie obie strony mówią o jednym filmie, to jednak umowa ma pozwolić Illumination Entertainment na stworzenie „wielu filmów Super Mario”. Projekt ma powstawać w paryskim studio, ale produkcja znajduje się w bardzo wczesnym fazie rozwoju, więc premiera może odbyć odbyć się dopiero za kilka lat.

Należy na pewno zaznaczyć, że dyskusja pomiędzy Nintendo a Illumination Entertainment odbywa się na mocy pierwszej umowy, która została zawarta dwa lata temu z Universal Studios – podpisane papiery pozwalają tworzyć parki rozrywki z bohaterami Nintendo.

Tatsumi Kimishima – prezes zarządu Nintendo – potwierdził, że Nintendo rozmawia z kilkoma hollywoodzkimi studiami w temacie produkcji w filmów w oparciu o swoje gry, jednak aktualnie Illumination Entertainment oraz Japończycy nie potwierdzają najnowszych informacji.

Czy to może się nie udać?

Źródło: https://www.wsj.com/articles/mario-bros-set-to-jump-to-big-screen-in-movie-deal-with-universals-illumination-1510675881

Tagi: ekranizacja film Nintendo Super Mario Bros.

Nie przegap