Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2017 13:28
Steam ze złotówkami. Ceny zachęcają do zakupów i GOG.com reaguje
2880V

Steam ze złotówkami. Ceny zachęcają do zakupów i GOG.com reaguje

Valve po wielu długich latach oczekiwania w końcu wprowadziło rodzimą walutę na Steam. Gracze mogą teraz kupować produkty bez konieczności przewalutowania pieniędzy, a jednocześnie na platformie można złapać kilka interesujących ofert.

Według ostatnich przecieków do końca roku mają odbyć się jeszcze dwie promocje na Steam i zainteresowani mogą mieć pewność, że w trakcie wydarzeń zapłacą za wybrane produkty w złotówkach. Waluta jest dostępna na platformie Valve.

Steam Halloween Sale, Steam Autumn Sale i Steam Winter Sale. Wyciekły daty wyprzedaży

Valve długo zwlekało z zaoferowaniem graczom złotówek, ale już dzisiaj bez problemy można nabyć gry w rodzimej walucie. Steam pozwala płacić za pomocą międzynarodowych kart płatniczych (VISA, MasterCard, American Express), transferów pieniędzy (PayPal, Przelewy 24, paysafecard, Skrill) oraz bankowości online (Sofort).

Należy tutaj na pewno zaznaczyć, że sytuacja nie wpływa na zawartość Waszych bibliotek:

„Nie dokonano zmian w zawartości twojej biblioteki. Wszystkie opcje i wersje językowe gier zakupionych, gdy ceny w sklepie podawane były w euro, pozostają dostępne. Większość gier, których ceny podawane były dotąd w euro, została wyceniona w złotych polskich i można je kupić w Polsce. Niektóre produkty mogą być niedostępne do czasu ustalenia ich cen w nowej walucie.”

Jeśli posiadaliście w swoim portfelach na Steam euro, to gotówka została automatycznie przewalutowana. Gracze nie mogą również dokonywać zakupów w innej walucie na terenie Polski.

A jak z cenami? Wyjątkowo pozytywnie. Oczywiście łatwo traficie na kosmiczne 259 zł za nowy tytuł, ale jak celnie dostrzegli niektórzy gracze, przelicznik często jest dla nas bardzo korzystny – przykładowo Playerunknown's Battlegrounds kupimy za 72,99 zł zamiast około 127 zł, Cuphead za 71,99 zł zamiast około 84 zł, czy też Dark Souls 3 za 199,99 zł zamiast około 255 zł. Nie w każdej sytuacji możemy mówić o pozytywach, ale warto dzisiaj prześledzić platformę Steam w poszukiwaniu ciekawych ofert.  

Jednocześnie zmianę waluty dostrzegł GOG.com, który monitoruje sytuację i zamierza reagować na niższe ceny w sklepie Valve:

„Chcemy Was zapewnić, że monitorujemy sytuację i reagujemy w każdym przypadku, kiedy gra oferowana na GOG-u ma wyższą cenę niż na Steamie. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej uzyskać zgodę naszych partnerów na obniżenie cen ich produktów.”

Źródło: http://store.steampowered.com/pln

Tagi: pc Steam waluta

Nie przegap