Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.11.2017 01:05
Władca Pierścieni otrzyma serial. Amazon nabył licencję i mówi o wielkich planach
1477V

Władca Pierścieni otrzyma serial. Amazon nabył licencję i mówi o wielkich planach

Koniec z plotkami. Amazon potwierdził nawiązanie współpracy z Warner Bros., na mocy której powstanie zupełnie nowy serial w uniwersum Władcy Pierścieni. Widzowie mogą liczyć na nowe historie w świecie J.R.R. Tolkiena.

Jeszcze kilka dni temu były to wyłącznie plotki, ale portal Variety potwierdził powstanie serialu. Amazon nabył prawa do stworzenia opowieści, ale znana korporacja nie musi zamykać się na jednej historii.  

Amazon i Warner Bros. chcą nakręcić serial o Władcy Pierścieni

Jest to fantastyczna informacja dla fanów J.R.R. Tolkiena, bo Amazon posiada niezbędny budżet na stworzenia wyjątkowych przygód. W tym wypadku możemy liczyć na dopowiedzenie znanych wątków, ale również mają pojawić się spin-offy przedstawiające kolejne wydarzenia w uniwersum.

Tak o projekcie wypowiedział się Sharon Tal Yguado, jeden z szefów Amazon Studios:

„Władca Pierścieni jest fenomenem kulturowym, który poprzez literaturę i duży ekran poruszył wyobraźnię pokoleń fanów. Jesteśmy zaszczyceni, że współpracujemy z Tolkien Estate, Trust, HarperCollins i New Line przy tym ekscytującym serialu i z radością zabierzemy fanów Władcy Pierścieni na nową, epicką podróż.”

Pewnie na pierwsze konkretne materiały oraz informacje musimy jeszcze zaczekać, ale wiele na to wskazuje, że w 2018 roku wielokrotnie usłyszymy o Władcy Pierścieni. Oczywiście możemy śmiało przypuszczać, że seriale w pierwszej kolejności trafią na Amazon Prime Video… W sumie projekt Amazonu może wkrótce zainteresować wielu fanów elektronicznej rozrywki. 

Źródło: http://variety.com/2017/tv/news/lord-of-the-rings-tv-series-amazon-1202613609/

Tagi: Amazon amazon prime video serial Władca Pierścieni

Nie przegap