Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.11.2017 13:11
Amazon i Warner Bros. chcą nakręcić serial o Władcy Pierścieni
1789V

Amazon i Warner Bros. chcą nakręcić serial o Władcy Pierścieni

Marka Władca Pierścieni zapoczątkowała ogólnoświatowy szał na powieści z uniwersum Tolkiena, które i tak już były niezwykle popularne w postaci książkowej. Teraz włodarze Śródziemia chcą powrócić do przygód Frodo.

Jak dobrze wiemy filmowa trylogia Władcy Pierścieni stała się niezwykle popularna i sprawiła, że świat wykreowany przez genialnego J.R.R. Tolkeina zyskał kolejnych kilkanaście, a może nawet i kilkadziesiąt milionów fanów na całym świecie. 

Obecnie, gdy Śródziemie doczekało się prequelowej trylogii Hobbit i niemalże niezliczonej liczby gier, w tym dwóch świetnych odsłon cyklu Shadow of, dotarliśmy do miejsca, w którym Warner musi zdecydować się na to, czy rozwinie filmowe uniwersum o kolejne adaptacje bogatego księgozbioru Tolkiena, czy zacznie recyklingować oklepane historie.

Niestety wygląda na to, że korporacja postawi jednak na ten drugi wariant, albowiem rozpoczęły się właśnie negocjacje, w których Amazon, ze swoim prezesem Jeffem Bezosem na czele, rozmawia z Warnerem i potomkami Tolkiena o możliwości stworzenia wysokobudżetowego serialu Władca Pierścieni ekskluzywnego dla Amazon Prime. 

Jest to ciekawe z dwóch względów. Po pierwsze Bezos nigdy nie uczestniczył wcześniej w takich negocjacjach, więc projekt musi być dla niego niesamowicie ważny, a po drugie Warner Bros. wyczuło nadchodzącą trzecią falę wzrostu popularności Śródziemia.

Miejmy jednak nadzieję, że jeśli serial powstanie, nie będzie on kolejnym gniotem wyplutym tylko po to, aby zarobić na nostalgii fanów, którzy tęsknią za daną przygodą.

Źródło: http://www.businessinsider.com/lord-of-the-rings-series-amazon-warner-bros-2017-11?IR=T

Tagi: Amazon amazon prime lord of the rings negocjacje Warner Bros.

Nie przegap