Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2017 20:04
Hitman dopiero pokaże swoje największe atuty. IO-Interactive zamierza rozwijać markę i tworzyć nowe odsłony
602V

Hitman dopiero pokaże swoje największe atuty. IO-Interactive zamierza rozwijać markę i tworzyć nowe odsłony

IO-Interactive nie jest już częścią Square Enix i deweloperzy dopiero teraz mają okazję na własny rachunek rozwijać serię Hitman. Studio ma wielkie plany i zapowiada sporo przyjemnego skradania dla fanów Agenta 47.

W czerwcu IO-Interactive oficjalnie odłączyło się od Square Enix. Japończycy próbowali sprzedać markę oraz studio odpowiedzialne za przygody Hitmana, ale autorzy zdecydowali się wykupić swoją firmę i stać się niezależną ekipą.

Hitman otrzyma zupełnie nową grę? Twórcy wspominają o projekcie

W sprawie wielkich zmian wypowiedział się Hakan Abrak, dyrektor generalny studia, który nie ukrywa, że w ostatnich miesiącach sporo się zmieniło. IO-Interactive zyskało niepowtarzalną kontrolę, a zebrana na pierwszym sezonie wiedza procentuje:

„Zmieniliśmy sposób pracy i jako studio nigdy nie czuliśmy się pewniej i bardziej kontrolowaliśmy naszej pracy. Sądzę, że nasza gra w wydaniu Game of the Year jest tego najlepszym dowodem. Tak wiele nauczyliśmy się podczas pierwszego sezonu i na końcu czuliśmy się, jak dobrze naoliwiona maszyna.”

W ostatnich 12 miesiącach Hitman otrzymał ponad 50 aktualizacji i to właśnie praca nad tytułem sprawiała, że przygodą Agenta 47 interesowali się kolejni gracze:

„Częste aktualizacje zawartości, wyzwań i wydarzeń na żywo naprawdę przekroczyły wszelkie oczekiwania. Z każdym rozszerzeniem widzieliśmy, jak dołączają do nas kolejni gracze. Cała ta zawartość wymagała od zespołu programistów wielkiego wysiłku i to się opłaciło… Nauczyliśmy się wiele, a ta nauka znacznie poprawi doświadczenie następnej gry w świecie Hitmana.”

Abrak ponownie wspomina o nowym tytule w świecie Hitmana, jednak na stosowną zapowiedź musimy zaczekać do przyszłego roku. Należy na pewno zaznaczyć, że podczas zmian związanych z odłączeniem ze Square Enix, IO-Interactive straciło prawa do serii Kane & Lynch oraz Mini Ninjas.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/io-interactive-boss-talks-hitmans-future-reveals-kane-lynch-were-lost-in-the-divorce-from-square-enix

Tagi: agent 47 hitman io-interactive Square Enix

Nie przegap