Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.11.2017 19:35
Hitman otrzyma zupełnie nową grę? Twórcy wspominają o projekcie
944V

Hitman otrzyma zupełnie nową grę? Twórcy wspominają o projekcie

IO-Interactive od kilku miesięcy jest niezależnym studiem i od czasu odłączenia się od Square Enix nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących przyszłości marki Hitman. Sprawę postanowił skomentować dyrektor generalny, który wspomina o nowym tytule.

5 miesięcy temu informowałem naszych czytelników o odłączeniu się IO-Interactive od Square Enix. Wydawca chciał sprzedać markę innej korporacji, ale twórcy zdecydowali się wykupić IP i na własny rachunek pracować nad światem Agenta 47.

Hitman w edycji Game of the Year otrzyma nową kampanię. Zwiastun zapowiada atrakcje

W zasadzie od odłączenia od Square Enix nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących planów studia. Twórcy zdecydowali się przerwać milczenie, a list do graczy przygotował Hakan Abrak.

Dyrektor generalny podkreślił, że był to wymagający czas dla IO-Interactive, ponieważ jego formacja „kładła podwaliny pod nowy początek” dla swojego studia. Dzisiaj zadebiutował Hitman w edycji Game of the Year i z powodu premiery możemy potwierdzić, że już 7 milionów graczy zapoznało się z odcinkową przygodą zabójcy. Edycja GOTY wprowadza sporo usprawnień dla tytułu z 2015 roku, a jednocześnie oferuje zupełnie nową, fabularną kampanię.

Abrak postanowił podziękować fanom i prawdopodobnie zapowiedział zupełnie nową odsłonę Hitmana:

„Pragnę również skorzystać z okazji i z góry podziękować wszystkim, którzy będą nas wspierać kupując edycję GOTY lub ulepszenie. Wasze wsparcie pomoże nam w bezpośredni sposób kontynuować naszą niezależną podróż w kierunku nowej gry Hitmana i w przyszłość.”

Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ wcześniej deweloperzy informowali wyłącznie o nowym sezonie przygód. Studio nie informowało o „nowym tytule”, ponieważ zamierzało wciąż rozwijać odcinkowego Hitmana.

„Ostatnia rzecz dotycząca naszego nowego Hitmana: chcę Wam powiedzieć, że robimy ogromny postęp i mamy nowe, ekscytujące funkcje i kilka koncepcyjnych pomysłów, o których nie możemy się doczekać, by Wam opowiedzieć. Będziecie musieli zaczekać trochę dłużej, ponieważ nie planujemy mówić o tym wszystkim do pewnego momentu w 2018 roku.”

Trudno oczywiście oczekiwać, by twórcy zrezygnowali z epizodów, które przyniosły podobno olbrzymie zyski, ale może na początku 2018 roku otrzymamy zapowiedź drugiego sezonu, a później zupełnie nowej przygody? Oby!

Źródło: https://www.ioi.dk/goty-launch/

Tagi: hitman io-interactive Square Enix