Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.11.2017 08:17
Star Wars. Powstaje serial live-action, który trafi do usługi znacznie tańszej od Netflix
2490V

Star Wars. Powstaje serial live-action, który trafi do usługi znacznie tańszej od Netflix

Disney zamierza wydusić ostatnie soki z licencji Star Wars. Oznaczać to może tylko jedno. Panie i panowie, dostaniemy WINCYJ Gwiezdnych Wojen. Tym razem w formie serialowej.

Disney i Lucasfilm mają plany wykorzystywania marki Star Wars przynajmniej do 2027 roku, o czym niedawno informowaliśmy was w newsie. Właśnie okazało się, że w planach tej eksploatacji zawiera się też serial live-action, który zadebiutuje w 2019 r.

Amerykańska korporacja, wraz z Lucasfilm, poinformowała, że serial Gwiezdne Wojny będzie publikowany od 2019 roku regularnie w nowej usłudze streamingowej Disneya. Na nowej platformie, która ma się kojarzyć z Netflixem, pojawią się również inne świeże seriale - jeden z nich będzie wykorzystywać licencję Marvela, drugi Monster's Inc. a trzeci będzie bazować na marce High School Musical.

Teraz już wiadomo, czemu Disney wycofuje wszystkie filmy związane z licencją Star Wars i Marvela z Netflixa. Takie dzieła wyparują z rzeczonej platformy streamingowej w 2019 roku.

Disney twierdzi, że szykowana platforma streamingowa będzie "znacznie tańsza" dla subskrybentów niż Netflix. A to z tego powodu, że firma zapewni nam mniej zawartości, niż Netflix. Na starcie platforma Disney ma posiadać ok. 500 filmów z biblioteki Disneya oraz ok. 7000 odcinków z Disney TV. Dla porównania Netflix może się pochwalić aktualnie ok. 4 tysiącami filmów i ponad tysiącem seriali TV.

Tagi:

Nie przegap