Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2017 18:45
Call of Duty z kolejnym problemem. Activision oskarżone za nielegalne wykorzystanie samochodów Humvee
1825V

Call of Duty z kolejnym problemem. Activision oskarżone za nielegalne wykorzystanie samochodów Humvee

Seria Call of Duty ponownie przysparza problemów wydawcy. Activision zostało pozwane do sądu za wykorzystanie w kilku produkcjach samochodów terenowych opracowanych dla armii Stanów Zjednoczonych przez AM General.

W Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare: Mobilized, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Black Ops 2, Call of Duty: Ghosts, Call of Duty: Heroes oraz Call of Duty: Modern Warfare Remastered pojawiają się samochody Humvee, które zostały stworzone na zlecenie armii Stanów Zjednoczonych.

Call of Duty: WWII - recenzja gry

Jak się jednak okazuje, Activision nie zadbało o niezbędną zgodę i włodarze AM General wystosowali oficjalny pozew za nielegalne wykorzystanie znaku towarowego Humvee w grach z serii Call of Duty. Stosowny wniosek trafił do sądu w Manhattanie i włodarze uważają, że produkcje „korzystają z dobrej woli i reputacji” Humvee.

AM General uważa nawet, że wielki sukces serii Call of Duty jest w znaczący sposób wywołany kosztem AM General oraz jej konsumentów, którzy sądzili, że firma jest zaangażowana w tworzenie kolejnych gier od Activision. W pozwie pojawia się nawet wzmianka, że Humvee jest „kluczową cechą sprzedaży gier”.

Sytuacja jest z jednej strony zabawna – bo w sumie chyba nikt faktycznie nie wierzy, że Humvee sprzedało miliony egzemplarzy kolejnych odsłon Call of Duty – jednak jak wiadomo deweloperzy muszą zwracać szczególną uwagę na takie detale.

Obie strony podobno dyskutowały na temat ewentualnego porozumienia przez ostatnie sześć miesięcy, ale nie udało im się zawrzeć ugody, więc AM General czeka na spore odszkodowanie, a prawnicy Activision muszą przygotować się na prawdziwą batalię.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-11-09-humvee-suing-activision-over-call-of-duty

Tagi: Activision call of duty pozew

Nie przegap