Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2017 17:59
Harry Potter: Wizards Unite to nowa gra twórców Pokemon GO. Niantic szykuje bombę na smartfony
3826V

Harry Potter: Wizards Unite to nowa gra twórców Pokemon GO. Niantic szykuje bombę na smartfony

Niantic po wielkim sukcesie Pokemon GO otrzymało nowe zlecenie. Firma ma stworzyć produkcję w uniwersum Harrego Pottera i pierwsze informacje na temat tytułu mogą zainteresować fanów rozgrywki na smartfonach.

Pokemon GO w swoim czasie wygenerowało ogromne zyski, więc nikogo nie powinno dziwić, że Niantic może pracować nad kolejnym tytułem osadzonym w wielkiej marce. Według najnowszych doniesień, studio tworzy grę w świecie Harrego Pottera.

Pokemon GO. Pierwsze poksy z 3 generacji już dostępne. Niantic planuje znacznie więcej!

Harry Potter: Wizards Unite jest aktualnie sporą tajemnicą, ponieważ Niantic nie zamierzało przedstawić gry szerokiej publiczności, ale konkrety dotyczące tytułu otrzymali dziennikarze TechCrunch.

Aktualnie trudno powiedzieć, na czym będzie polegać rozgrywka – łapanie magicznych stworów, szukanie magicznych znaków, a może walka czarodziejów? – jednak zdaniem przedstawionych informacji, tytuł ma czerpać garściami z rzeczywistości rozszerzonej.

Twórcy mają w tym wypadku zachęcić graczy do wychodzenia z domów – Niantic już na przykładzie Pokemon GO bez problemu potrafiło zmusić fanów do biegania po miejscówkach, a teraz mamy z jeszcze większą przyjemnością przeczesywać okolice.

Warner Bros. oraz Niantic aktualnie nie potwierdzają powstania produkcji, ale już w ubiegłym roku pojawił się wywiad z jednym z pracowników studia, który niestety bardzo szybko zniknął z Sieci. Deweloper opowiadał o projekcie w świecie Harrego Pottera dziennikarzowi IGN.

Premiera Harry Potter: Wizards Unite ma odbyć się w 2018 roku.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-11-08-pokemon-go-maker-niantic-working-on-harry-potter-follow-up

Tagi: Harry Potter Harry Potter: Wizards Unite Niantic