Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.11.2017 19:33
Assassin’s Creed: Origins sprzedaje się znacznie lepiej od Assassin’s Creed: Syndicate
1584V

Assassin’s Creed: Origins sprzedaje się znacznie lepiej od Assassin’s Creed: Syndicate

Mała przerwa dobrze zrobiła serii Assassin’s Creed. Najnowsza przygoda w Egipcie zbiera nie tylko bardzo dobre oceny, ale jest również doceniona przez graczy. Ubisoft informuje o bardzo pozytywnych rezultatach.

Ubisoft zdecydował się mocno rozbudować serię Assassin’s Creed i krótka przerwa pozwoliła osiągnąć imponujące rezultaty. Przygoda w Egipcie zbiera bardzo dobre oceny – średnia na poziomie 84% – a w dodatku tytuł cieszy się dobrym zainteresowaniem wśród fanów.

Assassin's Creed: Origins - recenzja gry. Asasyn chce zostać... Wiedźminem

Francuska korporacja opublikowała wyniki finansowe, które potwierdzają pozytywne doniesienia z ostatnich dni. Assassin’s Creed: Origins w pierwszych 10 dniach od premiery zanotował dwukrotnie lepszą sprzedaż od Assassin’s Creed: Syndicate.  

Jest to naprawdę dobra wiadomość nie tylko dla samego Ubisoftu, ale fanów rozgrywki nastawionej na opowieści, ponieważ seria Assassin’s Creed od dawna jest pozbawiona komponentów sieciowych. Twórcy próbowali urozmaicić zabawę za pomocą multiplayera, ale ostatnie gry oferują wyłącznie historię dla pojedynczego gracza.

Nie otrzymaliśmy konkretnych wyników Assassin’s Creed: Origins, ale Ubisoft potwierdził wygenerowanie 466,2 milionów euro przychodów i jednocześnie firma odnotowała wzrost o 65,7% względem tego samego okresu ubiegłego roku.

Zysk nie wygląda już tak dobrze (3,1 mln euro względem 61,8 mln euro strat w tym samym okresie poprzedniego roku), ale należy na pewno zaznaczyć, że przedstawione wyniki nie uwzględniają sukcesu przygody z Egiptu, ponieważ raport zawiera dane do 30 września. W konsekwencji rezultat w głównej mierze (83%) pochodzi z katalogu powracającego, czyli już wcześniej wydanych tytułów, czy też dodatków.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-07-assassins-creed-origins-launch-sales-double-syndicates

Tagi: Assassin's Creed: Syndicate Assassin’s Creed: Origins Ubisoft wyniki sprzedaży