Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.11.2017 08:32
GTA V najlepiej sprzedającą się grą w historii wg Take-Two. GTA Online wciąż generuje rekordowe zyski
1619V

GTA V najlepiej sprzedającą się grą w historii wg Take-Two. GTA Online wciąż generuje rekordowe zyski

Take-Two dołączyło do wydawców, którzy przedstawili już swoje wyniki finansowe, dotyczące ostatniego kwartału. Jak zwykle gwiazdą dokumentu jest Grand Theft Auto V.

W okresie od 1 lipca do 30 września Take-Two zanotowało pozytywne wyniki finansowe, lepsze o 6% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Strauss Zelnick spodziewa się jednak, że to 2019 rok fiskalny będzie naprawdę przełomowy w historii działalności firmy. Wszystko za sprawą nadciągającej premiery Red Dead Redemption 2. "Fiskalny rok" to okres od 1 kwietnia 2018 roku do 31 marca 2019 r., więc na szczęście nie jest to zapowiedź opóźnionej premiery tego westernu, który planowo ma trafić na rynek w drugim kwartale przyszłego roku.

Walki z ufokami w kosmosie w modzie GTA V

Grand Theft Auto Online zaliczyło w okresie od 1 lipca do 30 września "najlepszy dotychczasowy kwartał". Wzrosły też wpływy ze sprzedaży Grand Theft Auto V rok do roku, a premiera NBA 2K18 jest nazywana przez Take-Two "wielkim sukcesem".

Firma zgłosiła, że na całym świecie sprzedało się już 85 mln kopii Grand Theft Auto V. Prezes Take-Two pochwalił się, że wg NPD Grand Theft Auto V to najlepiej sprzedająca się gra w historii branży (zarówno w kategorii wpływów finansowych jak i liczby sprzedanych sztuk), biorąc pod uwagę jednocześnie sprzedaż w dystrybucji cyfrowej i pudełkową. W Sieci można co prawda znaleźć informację, że lepiej od GTA V sprzedał się Tetris i Minecraft. To możliwe, ale w kategorii gier AAA bez cienia wątpliwości króluje produkcja Rockstar i tak będzie pewnie przez wiele lat.

Na koniec swojego wystąpienia prezes Take-Two podzielił się tradycyjnie z inwestorami i dziennikarzami rozpiską tytułów, które trafią w najbliższych miesiącach na rynek. Znajdziemy tu oczywiście L.A. Noire (dla XOne, PS4 i Switch), WWE 2K18 dla Switch, pecetowe Kerbal Space Program oraz gorąco wyczekiwane Red Dead Redemption 2, które trafi na rynek "wiosną 2018 roku".

Tagi: Grand Theft Auto V gta v rekordy rockstar Take-Two wyniki sprzedaży

Nie przegap