Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2017 16:25
Trofea PlayStation pozwolą zarabiać gotówkę na nowe gry! Świetny pomysł Sony
10172V

Trofea PlayStation pozwolą zarabiać gotówkę na nowe gry! Świetny pomysł Sony

Sympatycy grzebania w produkcjach i platynowania produkcji w końcu zostaną nagrodzeni za swoją manię. Sony zapowiedziało program, dzięki któremu łowcy trofeów zgarną gotówkę za zdobyte pucharki.

Japońska korporacja od dawna promuje program Sony Rewards, dzięki któremu przykładowo za kupowanie produktów z logiem PlayStation lub Sony możemy zgarniać rabaty na kolejne zakupy. Propozycja została jednak znacząco rozwinięta i ten projekt może zainteresować wielu graczy.

The Last of Us: Part II. Krwawy zwiastun zdradza umiejscowienie wydarzeń

Sony w końcu postanowiło wykorzystać pucharki w należyty sposób. Łowcy zostaną teraz nagrodzeni za zdobywanie srebrnych, złotych oraz platynowych „dzbanków” i zgarną punkty, które następnie mogą przeznaczyć na 10 dolarowe kody na PlayStation Store.

Nie rzucajcie z miejsca pracy, ponieważ ma to być wyłącznie mały dodatek umilający graczom rozgrywkę, a nie sposób na życie. 10 dolarowy kod wymaga zdobycia 1000 punktów i nie jest to taka prosta sprawa:

  • Za 1 srebrny pucharek otrzymacie 1 punkt
  • Za 1 złoty pucharek otrzymacie 10 punktów
  • Za 1 platynowy pucharek otrzymacie 100 punktów

Prosta matematyka pokazuje, że za dopiero zdobycie 10 platyn zostaniecie nagrodzeni 10 oczekiwanym kodem. Redaktor Kotaku postanowił sprawdzić, jak to wszystko wygląda w praktyce i gracz o pseudonimie Roughdaw4, który znajduje się na 1 miejscu w rankingu łowców trofeów (199 poziom) mógłby za swoje osiągi zgarnąć 1583 dolary, za które kupiłby 25 nowych gier. Brzmi pięknie? Niby tak, ale Roughdaw4 posiada 15551 srebrnych, 6903 złotych i 1359 platynowych pucharków.

A i warto na pewno wspomnieć – Sony Rewards nie jest aktualnie dostępne w Polsce.  

Źródło: https://kotaku.com/playstation-trophies-can-now-earn-you-a-very-small-amou-1820163899

Tagi:

Nie przegap