StarCraft 2 free-2-play! Blizzard rozdaje swoją wielką produkcję

News
5561V
StarCraft 2 free-2-play! Blizzard rozdaje swoją wielką produkcję
Wojciech Gruszczyk | 03.11.2017, 19:20

Potwierdziły się ostatnie plotki. Blizzard właśnie zapowiedział specjalne wydanie StarCrafta 2, które pozwoli wszystkim graczom zapoznać się z tą wielką strategią. To wielkie wydarzenie dla całego uniwersum Zergów.

StarCraft II zadebiutował na rynku w 2010 roku. Tytuł otrzymał dwa duże dodatki, które pozwoliły graczom cieszyć się kolejnymi kampaniami oraz kontrolować nowe jednostki. Długo czekaliśmy na tę wiadomość, ale produkcja Blizzarda przechodzi w model biznesowy free-2-play.

StarCraft Remastered. Pierwsze minuty z odświeżonej wersji

Zapytacie „o co tutaj chodzi”? Sprawa jest bardzo, bardzo prosta. Blizzard zdaje sobie doskonale sprawę, że ta wielka strategia potrzebuje świeżej krwi, a teraz trudno zainteresować graczy leciwym tytułem. Właśnie z tego powodu klienci już od 14 listopada otrzymają dostęp do pierwszej kampanii Wings of Liberty totalnie za darmo, a jeśli ją posiadacie, to zgarniecie dodatek Heart of the Swarm. 

Oczywiście kampania to tylko i wyłącznie wstęp. Blizzard liczy na pobudzenie serwerów, ponieważ darmowa wersja zaoferuje również sieciowe, rankingowe, zmagania jeden na jednego. W tej sytuacji firma zadba o tysiące nowych fanów, którzy będą pobudzać serwery, brać udział w turniejach, a takie przyjemności pozwolą rozwijać tytuł i przygotowywać kolejne zawody.

W meczach 1v1 wykorzystamy oczywiście jednostki ze wszystkich trzech kampanii (Wings of Liberty, Heart of the Swarm, Legacy of the Void) – twórcy zastrzegają jedynie, że takie przyjemności będą dostępne po rozegraniu 10 spotkań nierankingowych lub pojedynków ze sztuczną inteligencją. Blizzard rozda również kooperacyjne misje, które będą dostępne za darmo do 5 poziomu.

Źródło: własne

Komentarze (20)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych