Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2017 14:39
Assassin’s Creed: Origins wyprzedziło naukę. Gra posiada informacje o odkryciu w Piramidzie Cheopsa
1313V

Assassin’s Creed: Origins wyprzedziło naukę. Gra posiada informacje o odkryciu w Piramidzie Cheopsa

Ubisoft jeszcze przed premierą Assassin’s Creed: Origins zapowiadał bardzo skrupulatne potraktowanie Egiptu oraz wszystkich monumentalnych miejsc wrzuconych do gry, ale pewnie nikt nie spodziewał się tak fachowej pracy wykonanej przez deweloperów. Studio uwzględniło nawet wcześniej niepotwierdzoną przestrzeń w Piramidzie Cheopsa w Gizie.

W ubiegłym tygodniu badacze potwierdzili wcześniejsze teorie i odkryli wolną przestrzeń w Piramidzie Cheopsa w Gizie. Niektórzy gracze sądzili, że Ubisoft w tej sytuacji będzie musiał zaktualizować Assassin’s Creed: Origins i dodać do gry nową miejscówkę, ale jak się okazało – lokacja już znalazła się w tytule.

Assassin's Creed: Origins - recenzja gry. Asasyn chce zostać... Wiedźminem

Naukowcy badający Piramidę Cheopsa w końcu potwierdzili domniemania dotyczące dodatkowej przestrzeni znajdującej się nad Galerią Główną. Odkrycie było możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnego urządzenia do skanowania piramidy – w magazynie Nature pojawia się dokładny artykuł dotyczące znaleziska.

Twórcy z Ubisoftu nie muszą jednak dokonywać jakiejkolwiek aktualizacji. Chociaż Assassin’s Creed: Origins pojawiło się na półkach sklepowych przed odkryciem, to jednak deweloperzy wykorzystywali wiedzę Jean-Pierre Houdina. Jest to znany francuski architekt, który już wcześniej wysnuł teorię, według której twórcy Piramidy Cheopsa musieli stworzyć dodatkowy pokój, który powinien znajdować się nad Galerią Główną.

Francuscy deweloperzy byli pewni, że nie jest to tylko teoria, więc zdecydowali się już w Assassin’s Creed: Origins stworzyć przestrzeń. Historyk Maxime Durand z Ubisoftu był nawet pewien, że w niedalekiej przyszłości pomieszczenie zostanie odkryte i w zasadzie autorzy gry nie musieli długo czekać na potwierdzenie słów  Houdina.

Autorzy serii Assassin’s Creed już we wcześniejszych odsłonach pokazywali, że w przypadku znanych budynków starają się o idealne odwzorowanie najdrobniejszych detali i takie smaczki są na pewno bardzo cenione przez graczy.

Assassin’s Creed: Origins wyprzedziło naukę. Gra posiada informacje o odkryciu w Piramidzie Cheopsa

Źródło: https://kotaku.com/this-week-s-giza-pyramid-discovery-was-already-built-in-1820130886

Tagi:

Nie przegap