Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2017 10:28
Need for Speed: Payback z mikrotransakcjami. Producent tłumaczy, że to przez rosnące koszty
2669V

Need for Speed: Payback z mikrotransakcjami. Producent tłumaczy, że to przez rosnące koszty

Temat mikrotransakcji w grach wraca jak bumerang. Trudno się temu jednak dziwić, skoro wydawcy stosują je z taką chęcią w ostatnich latach.

Tym razem napiszemy o mikrotransakcjach w Need for Speed: Payback. Wiadomo już, że w najnowszych wyścigach Ghost Games gracze skorzystają z systemu mikropłatności.

Recenzja Need for Speed Payback

Temat postanowił rozwinąć Marcus Nilsson, główny producent Need for Speed: Payback z Ghost Games. Deweloper twierdzi, że obecność mikrotransakcji w grach AAA jest uzasadniona z tego powodu, że produkcja gier staje się coraz droższa, a cena 60 dolarów jest za mała, by pokryć wciąż puchnące budżety.

"Ceny gier w sklepach się nie podniosły. Wiem jednak, że ich produkcja jest droższa, niż kiedykolwiek wcześniej. Uniwersum gier zmienia się na naszych oczach. Coraz więcej osób gra coraz dłużej w mniejszą liczbę tytułów. Istotne jest maksymalne zaangażowanie gracza. Pytanie jak zapewnić im dłuższą rozgrywkę?

Trudno znaleźć złoty środek i kompromis, który każdemu się spodoba. (...) W Need for Speed: Payback po zakończeniu wyścigu otrzymujesz kartę. Masz do wyboru trzy karty i wybierasz jedną (generowaną losowo). Możesz założyć to do samochodu, wysłać na śmietnik albo sprzedać za kasę" - powiedział Marcus Nilsson ze studia Ghost Games.

Pytanie czy nie lepiej byłoby podnieść cenę nowych gier  o kilka dolarów i oszczędzić nam mikrotransakcji, których obecność przecież w mniejszym lub większym stopniu wpływa na balans rozgrywki (najczęściej deweloperzy ciążą ku grindowi, by zachęcić w ten sposób graczy do zakupów).

Need for Speed: Payback trafi na rynek już 10 listopada. Od kilku dni tytuł dostępny jest jednak w abonamencie EA Access. Jak oceniacie tę pokaźną próbkę gameplayu?

Źródło: https://wccftech.com/dev-microtransactions-games-expensive/

Tagi:

Nie przegap