Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 04.11.2017 11:42
Runic Games. Autorzy serii Torchlight oraz Hob zamykają studio!
849V

Runic Games. Autorzy serii Torchlight oraz Hob zamykają studio!

W czasach, gdy Diablo II zaczynało już nudzić się graczom, a "trójki" jeszcze nie było nawet na horyzoncie, byli pracownicy Blizzard uratowali fanów gatunku dwiema świetnymi odsłonami serii Torchlight. Niestety deweloperzy nie przetrwali próby czasu i zakończyli właśnie swoją działalność!

Przez blisko dekadę swojej aktywności deweloperskiej Runic Games wypuściło na świat jedynie 3, ale za to bardzo dobre i ciekawe gry akcji.

Torchlight wraz ze swoją kontynuacją zabrały graczy w nostalgiczną podróż po dziejach gatunku hack'n slash, gdzie obie gry przybrały kolejno style bardzo podobne do Diablo I oraz Diablo II.

Kolejne dzieło Amerykanów, Hob, inspirowane było chociażby takim cyklem jak The Legend of Zelda, lecz pomimo świetnych recenzji osiągających średnią 79%, tytuł sprzedał się fatalnie! Do dziś od dnia premiery na Steam zagrało w niego zaledwie 48 tysięcy graczy, co jest ciosem dla gry o takiej skali.

Wczoraj Runic Games wydało oficjalny komunikat, w którym ogłosiło, że był to ostatni dzień działalności studia. Ekipa nie podała konkretnego powodu swojego zamknięcia, lecz łatwo domyślić się można, że finansowa porażka Hob okazała się być zabójcza. Jednocześnie firma prosi wszystkich, którzy poszukują zdolnych ludzi do pracy, aby zgłosili się do nich, gdyż każdy z nich będzie musiał poszukać teraz nowego miejsca zatrudnienia. 

Ciekawostką jest tu zaś to, że niedługo możemy otrzymać jakieś małe ogłoszenie w sprawie przyszłości serii Torchlight i serwerów obu gier. Miejmy nadzieję, że trafi ona w dobre ręce i ktoś przyszykuje nam nową odsłonę!

Jak wspominacie gry Runic Games? Graliście, słyszeliście chociaż o nich? A może wciąż bawicie się przy którejś z nich? Piszcie!

Źródło: https://www.facebook.com/RunicGames/posts/1676352079082372

Tagi: hob runic games Torchlight upadłość

Nie przegap