Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.11.2017 15:01
Electronic Arts czeka na pierwszy rok Nintendo Switcha. Firma chce lepiej zrozumieć oczekiwania graczy
921V

Electronic Arts czeka na pierwszy rok Nintendo Switcha. Firma chce lepiej zrozumieć oczekiwania graczy

Nintendo Switch to ogromny sukces Nintendo. Konsola cieszy się wielką popularnością, deweloperzy coraz to śmielej wrzucają na urządzenie swoje produkcje, ale do tego grona nie zamierza dołączyć Electronic Arts. Aktualnie firma przygląda się graczom.

Nintendo rozbiło bank wrzucając na rynek Nintendo Switch. Konsola systematycznie otrzymuje mocne tytuły, więc gracze coraz to śmielej sięgają po urządzenie, a pozytywne zainteresowanie dostrzegają również deweloperzy.

Super Mario Odyssey z ogromnymi sukcesami. Gra podbija kolejne rynki!

Electronic Arts jest w zasadzie jedną z nielicznych firm, które nie zalewają konsoli swoimi tytułami. Korporacja ma w ofercie mnóstwo produkcji idealnie nadających się dla Nintendo Switcha, jednak aktualnie gracze zapoznali się z wykastrowaną Fifą 18.

Sytuację postanowił dokładnie wyjaśnić Blake Jorgensen, który podczas rozmowy z dziennikarzem The Wall Street Journal zaznaczył, że to tak naprawdę pewna strategia firmy. Dyrektor finansowy Electronic Arts wyjawił, że jego korporacja czeka do pierwszej rocznicy – dopiero wtedy zostaną podjęte stosowne ustalenia.

Jest to dość zaskakująca decyzja, ponieważ wiele korporacji zajmujących się grami AAA bardzo chwali sprzęt Japończyków. Ubisoft tworzy porty, kreuje ekskluzywne tytuły, Bethesda przenosi wielkie opowieści, a nawet Rockstar zdecydował się wrzucić na konsolę przygodę detektywów.

Wiele na to wskazuje, że EA nie rzuca się na Nitnendo Switcha ze względu na słabe zainteresowanie wspomnianą Fifą – tytuł nie został ciepło przyjęty w Wielkiej Brytanii (najważniejszy rynek) i według nieoficjalnych wyników produkcja osiągnęła mniej niż 3% rynku względem Fify na innych platformach.  

Źródło: https://attackofthefanboy.com/news/ea-not-releasing-games-nintendo-switch/

Tagi: ea Electronic Arts nintendo switch

Nie przegap