Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.11.2017 11:39
Super Mario Odyssey ogromnym sukcesem Nintendo. Grę w 3 dni kupiła prawie 1/3 posiadaczy Switch
1605V

Super Mario Odyssey ogromnym sukcesem Nintendo. Grę w 3 dni kupiła prawie 1/3 posiadaczy Switch

O tym, że Super Mario Odyssey rozchodzi się doskonale wiemy już od wczoraj. GfK Chart-Track podało, że Wielkiej Brytanii najnowsza platformówka Nintendo wykręciła lepszy wynik w premierowym tygodniu niż jakakolwiek inna gra przeznaczona na Wii U lub Switch. Tym razem świetnym rezultatem chwali się samo wielkie N.

Nintendo podało, że w zaledwie 3 dni rozeszły się 2 miliony kopii Super Mario Odyssey. Wynik dotyczy dystrybucji cyfrowej jak i tradycyjnej (w pudełkach). To naprawdę imponujące osiągnięcie, zważywszy na aktualną bazę użytkowników Switch. Nintendo podaje, że konsolę posiada w domu ok. 7 milionów graczy.

Nintendo znacznie zwiększa prognozy sprzedaży Switch

W Wielkiej Brytanii Super Mario Odyssey przegrało tylko w ubiegłym tygodniu z Assassin's Creed: Origins, ale to dlatego, że nowy "Asasyn" pojawił się na trzech platformach równocześnie. Jeśli wziąć pod uwagę wyniki indywidualnych sprzętów, to okazuje się, że właśnie Super Mario Odyssey jest liderem rankingu. Nintendo podało, że najnowsza przygoda wąsatego hydraulika jest szóstą największą premierą w historii działalności firmy w Wielkiej Brytanii.

W tym miejscu warto też przypomnieć, że Super Mario Odyssey cieszy się wielkim uznaniem graczy i recenzentów. Gra może pochwalić się średnią ocen na poziomie 9.7/10 wg Metacritic.

 

Tagi: Nintendo nintendo switch pieniądze Super Mario Odyssey

Nie przegap