Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.11.2017 13:33
Nintendo szaleje. Znacznie podwyższone prognozy sprzedaży Switch. Nie zabraknie nowych gier
1329V

Nintendo szaleje. Znacznie podwyższone prognozy sprzedaży Switch. Nie zabraknie nowych gier

Nintendo podzieliło się wynikami finansowymi za ostatnie 6 miesięcy bieżącego roku finansowego. Okazuje się, że japońska firma ma powody do zadowolenia.

Obroty notowane przez Nintendo w ostatnich 2 kwartałach są wyższe niż w analogicznym okresie zeszłego roku aż o 173% (wzrosły do 374 mld jenów). Zysk operacyjny wzrósł aż do 39 mld, z poziomu 6 mld jenów.

10 gier, których nie może zabraknąć na Game Boy Classic

Wyniki są tak dobre, że firma podwyższyła swoje prognozy dotyczące całego aktualnego roku finansowego, który zakończy się z dniem 31 marca 2018 r. Nintendo spodziewa się, że zysk operacyjny w tym okresie wyniesie aż 120 mld jenów, co będzie wynikiem lepszym o 300% w porównaniu z ubiegłym rokiem finansowym.

Tak dobre wyniki sprawiają, że Nintendo podnosi prognozy sprzedaży dotyczące Switch. Japońska korporacja spodziewa się, że opchnie do 31 marca 2018 16,7 milionów egzemplarzy swojej hybrydowej konsoli. To aż 4 mln sztuk więcej, niż w poprzednich prognozach. Obecnie firma szacuje, że sprzedało się już prawie 8 mln egzemplarzy Switch na całym świecie. Nintendo spodziewa się również, że sprzeda 55 mln gier dla Switch do końca marca 2018 r.

Przy okazji warto też wspomnieć o wypowiedzi Yoshiakiego Koizumi z Nintendo, który zapewnił, że firma ma więcej gier first-party w zanadrzu. Producent Super Mario Odyssey zapewnił w rozmowie z dziennikarzem Famitsu, że obawy posiadaczy Switch o nowości software'owe są nieuzasadnione.

"Nintendo Switch dostanie wiele IP, które nie wyszły jeszcze na tym systemie. Mamy w zanadrzu więcej niż tylko istniejące już IP. Planujemy i przygotowujemy gry, o których ludzie w ogóle jeszcze nie myśleli. Takie tytuły będą wydawane miarowo w ciągu najbliższych 2 lat. Proszę wyczekujcie ich cierpliwie" - powiedział Yoshiaki Koizumi.

Źródło: http://www.siliconera.com/2017/10/29/yoshiaki-koizumi-nintendo-will-release-new-ips-following-years

Tagi:

Nie przegap