Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.10.2017 08:22
Metal Gear Survive z datą premiery w Europie. Konami kusi screenami i dodatkami w preorderach
3434V

Metal Gear Survive z datą premiery w Europie. Konami kusi screenami i dodatkami w preorderach

Konami od lat nie spotkało się z tak ostrą krytyką własnej gry. Mowa oczywiście o Metal Gear Survive. "Hejt", który przetacza się przez Sieć w kontekście tej produkcji może wprowadzać wydawcę w zły humor. Konami jednak się nie załamuje i nie zawiesza swoich planów wydawniczych.

Hideo Kojima uciekł z Konami do Sony (wraz z częścią deweloperów odpowiedzialnych za serię Metal Gear), ale wydawca serii Metal Gear i tak zamierza kontynuować/masakrować dzieło zapoczątkowane przez sławnego dewelopera. Pierwszym etapem ma być premiera spin-offa w postaci Metal Gear Survive, czyli sieciowej strzelaniny, która dostępna będzie w 2018 roku na PS4 oraz XOne.

FIFA 18. Jeden z zawodników nie jest tak naprawdę nawet profesjonalnym piłkarzem

Konami zapowiedziało, że Metal Gear Survive trafi na europejski rynek 22 lutego 2018 r. (w USA premiera odbędzie się dwa dni wcześniej). Ten termin dotyczy tylko wersji na PS4 i XOne. Możliwe, że wersja szykowana na Steam trafi do dystrybucji później.

Konami już zachęca do składania pre-orderów Metal Gear Survive. Firma przygotowała pakiet "zachęt" do złożenia zamówienia przedpremierowego. Takimi bonusami są cyfrowe dodatki:

- pokryta złotem broń: pałka, włócznia, maczeta, młot

- dwie dodatkowe emotki dla postaci

- 4 survivalowe chusty w metalicznych barwach

- zestaw maskujący twarze "kabuki"

- płytka z nazwą Mother Base

- przedmiot Boxman


Konami jeszcze nic oficjalnie nie zapowiedziało w tej kwestii, ale wygląda na to, że w grze pojawi się system mikrotransakcji. Wiadomo, że kluczowe znaczenie w gameplayu będzie miała rozbudowa bazy, w którą wpompujemy większość pozyskiwanych surowców. Ten motyw możecie zobaczyć na screenach w naszej galerii.

Jeśli chodzi o gameplay z Metal Gear Survive, to niestety musimy posiłkować się materiałami z zeszłego roku. Od TGS 2016 Konami nie publikowało rozgrywki z Metal Gear Survive, a jedynie przygotowywało zamknięte pokazy dla dziennikarzy.


Tagi: data premiery Hideo Kojima humor Konami metal gear metal gear survive premiera