Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.10.2017 16:11
Playerunknown's Battlegrounds na Xbox One w pudełku. Premiera jeszcze w tym roku?
1066V

Playerunknown's Battlegrounds na Xbox One w pudełku. Premiera jeszcze w tym roku

Microsoft wykorzysta sytuację i zamierza wrzucić Playerunknown's Battlegrounds w pudełkowym wydaniu na Xboksa One. Wiele na to wskazuje, że kolejni gracze sprawdzą ten mityczny tytuł jeszcze w tym roku.

Playerunknown's Battlegrounds to aktualnie najpopularniejsza gra na świecie, która jednoczy na serwerach największych fanów gatunku – grę kupiło już ponad 16 milionów sympatyków strzelania, a po mapach w kluczowym momencie biega nawet ponad 2 miliony graczy.

PlayerUnknown's Battlegrounds z fantastycznym rekordem

Microsoft zadbał o odpowiednią umowę z Bluehole Studios, dzięki której aktualnie Playerunknown's Battlegrounds zmierza wyłącznie na dwie platformy: PC oraz Xboksa One. Wciąż czekamy na konkrety dotyczące wydania na konsolę Amerykanów, ale wiele na to wskazuje, że wkrótce otrzymamy wszystkie najważniejsze informacje.

Projektant tytułu – Brendan Greene – rozmawiał z dziennikarzem IGN o planach dotyczących rozwoju i deweloper wspomniał o swoim wielkim sukcesie:

„W przypadku Xboksa One przyjdziesz do sklepu i kupisz grę w pudełku. To będzie fajne móc pójść do stacjonarnego sklepu i zobaczyć swoją grę na półce. To coś, o czym nawet nie mogłem marzyć 4 lata temu.”

Ta wiadomość zaintrygowała wielu graczy, ponieważ dotychczas zespół odpowiedzialny za Playerunknown's Battlegrounds nie wspominał o wydaniu pudełka. Bardzo możliwe, że pomaga w tym Microsoft, który opiekuje się projektem i chce zaoferować graczom jak największą ekskluzywność.

Playerunknown's Battlegrounds znajduje się w programie Wczesnego Dostępu na Steam od marca, ale jeszcze w tym roku ma odbyć się debiut wersji „1.0”, z którą prawdopodobnie na półkach sklepowych pojawi się jednocześnie wersja na Xboksa One.

Tagi:

Nie przegap