Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.10.2017 16:02
PlayerUnknown's Battlegrounds z fantastycznym rekordem. Twórcy wstrzymują plany
2103V

PlayerUnknown's Battlegrounds z fantastycznym rekordem. Twórcy wstrzymują plany

Bluehole Studios pewnie nawet w najskrytszych marzeniach nie wierzyło w taki sukces PlayerUnknown's Battlegrounds. Gra zanotowała dzisiaj dwa wielkie rezultaty, o których marzą deweloperzy z całego świata.

PlayerUnknown's Battlegrounds nadal znajduje się w fazie Wczesnego Dostępu na Steam. Tytuł ma oficjalnie zadebiutować dopiero w przyszłym roku, ale nie jest to specjalny problem dla graczy oraz twórców.

Bloomberg: Microsoft nie chce się dzielić Battlegrounds z Sony i przedłuża wyłączność

Gra wciąż cieszy się rosnącą popularnością i według najnowszych wyników PlayerUnknown's Battlegrounds nabyło już 15 578 137 klientów! Co ciekawe, jeszcze kilka godzin temu produkcja świętowała piętnaście milionów sprzedanych egzemplarzy…

Ten rezultat przyniósł kolejny rekord. Steam Database podało, że jednocześnie w tytuł grało 2 008 726 graczy! Ponad 2 miliony zawodników biega po serwerach, strzela i walczy w wielkich bitwach.

Ten sukces ma jednak „złe oblicze”. Autorzy w oficjalnym komunikacie potwierdzili, że są zaniepokojeni, ponieważ dla studia najważniejsza jest przyjemność wszystkich graczy. To właśnie z tego powodu deweloperzy skupią się teraz na dopieszczeniu serwerów.

W konsekwencji zaplanowany reset rankingów został opóźniony – klienci mogą cieszyć się tytułem i rozgrywką rankingową, jednak kolejny sezon odbędzie się w późniejszym terminie.

„Szczerze przepraszamy za zmianę w harmonogramie resetu tabeli wyników. Dziękujemy za zrozumienie, ale ta decyzja pozwoli, by długookresowa rozgrywka była przyjemna dla naszych użytkowników.”

A Wy już strzelacie? :)

Źródło: Twitter

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds